Orissaare pangakontor suletakse (16)

Swedbank sulgeb tänavu üle Eesti kümme kontorit, kuna panga teatel on kontoreid kasutavate klientide hulk kolme aastaga vähenenud koguni kaks korda. Teiste seas suleb Swedbank eeloleval suvel, täpsemalt 1. juulist ka Orissaare pangakontori.

Alles jäävad aga sularahaautomaadid ja enamikus kohtades hakkab käima Swedbanki pangabuss. Orissaares pangabuss Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivase sõnutsi siiski käima ei hakka. Siilivask kinnitas Saarte Häälele, et pangaautomaat jääb Orissaarde kindlasti alles, kuid pangakontor on edaspidi vaid Kuressaares. “Orissaares on praegu sularaha väljamakseautomaat ja see jääb ka tulevikus. Sinna kahesuunalist masinat ei tule,” lisas Siilivask.

Swedbanki jaepanga juht Ulla Ilisson tõdes, et inimesed eelistavad sularahatehinguid teha masinates ning makseid neti- ja mobiilipangas. Ta märkis, et kõigist Swedbankis tehtud pangatehingutest toimub kontorites praeguseks 0,4% ja sularahatehingutest 2%. “Ka meie seni enim kontoreid kasutanud kliendigrupp ehk eakad inimesed eelistavad sularahatehingute tegemiseks järjest rohkem pangaautomaate,” kinnitas Ilisson, kelle sõnul on kontorist sularaha võtnud 60-aastaste ja vanemate klientide arv viimase nelja aastaga kahanenud enam kui kaks korda ehk ligi 4000 inimeseni kuus. Arvestades, et Eestis on umbkaudu 400 000 vanaduspensionäri, kasutab neist sularaha väljavõtmiseks Swedbanki kontoreid vaid 1%, selgitas Ilisson.

Peale Orissaare kontori suletakse suvel ka Kose, Saue, Tapa, Türi, Väike-Maarja, Abja-Paluoja, Räpina ja Tõrva pangakontor. Aasta lõpus sulgeb Swedbank ka Sikupilli kontori, mida hakkab asendama Ülemiste keskuse laienev kontor.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 398 korda, sh täna 1)