Roolipiigade selts pidas suveplaane (5)

SÕBRAKALLI: Roolipiigade seltsi esinaine Juuli Pihl (vasakul) kallistab juubilar Viivi Asumaad. Foto: Sander Ilvest

SÕBRAKALLI: Roolipiigade seltsi esinaine Juuli Pihl (vasakul) kallistab juubilar Viivi Asumaad. Foto: Sander Ilvest

Eile sai Kuressaare Pritsumajas kokku paarkümmend Roolipiigade seltsi liiget, tähistamaks seltsi liikme Viivi Asumaa 65. sünnipäeva ja pidamaks suveplaane.

“Ju see kutsumus on,” naeris viimased viis-kuus aastat Harjumaa Liinides bussirooli keeranud Viivi Asumaa vastuseks küsimusele, mis teda nii pikalt juhiametis hoidnud on. Viivi lisas, et muidugi peavad ka head närvid olema.

“On ju vahel selliseid, kes tahavad viriseda,” sõnas ta, lisades, et vahel kiputakse ikka väga teravalt ütlema. “Aga see tuleb alla neelata ja mitte südamesse võtta,” muigas kauaaegne rõõmsameelne naisbussijuht.

1968. aastal juhiloa saanud Viivi alustas roolikeeraja karjääri autotranspordibaasis nr 11, seejärel töötas ta 25 aastat metsamajandis autojuhina. Bussijuht sai temast algul Saare Frydendahlis.

Noore neiuna töötas Koikla külas sündinud Viivi mõnda aega ka müüjana Kaali poes, kus ta selle roolikeeramise pisiku külge saigi. Nimelt tulnud müüjal aeg-ajalt ka autoga sõita.

Roolipiigade ühenduse kohta jagus juubilaril vaid kiitvaid sõnu. “Meil on väga lõbus seltskond,” kinnitas Kaarma vallas Paimala külas elav Viivi, lisades, et nende eestvedaja ja hing Juuli Pihl on alati optimistlik ja naerusuine.
Eile mängis roolipiigadele tantsuks pillimees Mihkel Mereäär, kelle sõnul on roolipiigad lõbusad daamid, kellega saab alati palju nalja.

Suveplaanidest tõi Juuli Pihl välja, et 14. mail on neil plaanis sõita Tallinna Paksu Margareetasse meremuuseumi uudistama. 7.–8. juunil lähevad roolipiigad vabariiklikule naistraktoristide kokkutulekule Võrumaale Kütiorgu ning 13. juunil, kui seltsi liige Salme Espal oma 80. juubelisünnipäeva tähistab, saadakse taas Pritsukas kokku. 27. juulil on aga Tiirimetsa külla tulemas Kihnu Virve.

“Meil on väga kena ja tore aeg olnud,” hindas 17 aastat koos käinud seltsi tegemisi Juuli Pihl, lisades, et intriige neil ei ole. “Kes seda teeb, see jääb kohe pundist maha,” hoiatas särtsakas ja krapsakas Juuli, kes oma sõnul ei oska nii elada, et kohe mitte midagi ei toimu.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 865 korda, sh täna 1)