Väinamere laevareisijate arv kasvas aprillis rekordiliselt (1)

Väinamere Liinide teatel olid Kuivastu–Virtsu ja Heltermaa–Rohuküla liinil aprillis läbi aegade suurimad kasvunäitajad – Hiiumaa liinil kasvas sõidukite arv mulluse aprilliga võrrelduna koguni 30% ja Saaremaa liinil 21%.

Väinamere Liinide juhataja Urmas Treieli sõnul suurenes reisijate arv mitte ainult lihavõttepühade ajal, vaid kogu kuu vältel. “Lihavõtted andsid möödunud aastaga võrreldes juurde 4–5 protsenti. Kindlasti mõjutas nõudlust oluliselt ka suviselt soe ilm, eriti kuna varasematel aastatel on aprill olnud tavaliselt raskete jääolude kuu. Suuremat pilti vaadates näitab selline kasvutempo, et laevaühenduse stabiilsus on meie klientide teadvuses kinnistunud ja pakub kindlustunnet,” lausus Treiel.

Saaremaale sai pühade ajal sõita pea ooteajata, Hiiumaa liinil tekkisid tippajal veel kuni 3-tunnised ooteajad. “Selle lahendaks ainult teise samasuguse laeva toomine liinile. Regula on kahjuks praeguseks juba väikseks jäänud.

Kogu piirkonnale annaks aga hoopis uue hoo uus laev ka Triigi–Sõru liinil. Väinamere reisijate statistika tõestab, et esmalt tuleb luua võimalus ja siis kasv tuleb sellele järele, mitte vastupidi. Pakkumisest pikaajaliselt suurem nõudlus peletab hoopis eemale,” rääkis Treiel.

Kuivastu–Virtsu liinil teenindas Väinamere Liinid aprillis 99 948 reisijat ja 45 247 sõidukit, mida on mulluse aprilliga võrreldes vastavalt 22% ja 21% enam. Heltermaa–Rohuküla liinil oli 34 684 reisijat ja 45 247 sõidukit, mida on eelmise aasta aprillist koguni 33% ja 30% enam. Triigi–Sõru liin säilitas enam-vähem sama taseme mullusega – reisijate arvuks kujunes 1288 ehk mullusest 6% vähem, kuid sõidukeid veeti üle 665 ehk mullusest 6% rohkem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 169 korda, sh täna 1)