Näitemängupäeval selgusid parimatest parimad

PARIM TÜDRUK, PARIM POISS: Parim tüdruknäitleja Liisi Kilgas ja parim poissnäitleja Kevin Kanger. Foto: Piret Seema

Saare maakonna algklasside näitemängupäeva grand prix’ pälvis Kuressaare Vanalinna kooli 3.a klass.

Kuressaare linnateatris toimus 29. aprillil Saare maakonna algklasside näitemängupäev, kus professionaalse teatri laval sai näha kümmet vahvat etendust.

Eripreemia “Siirupit moka pääle” sai Tornimäe põhikool Samuil Maršaki muinasjutu lavastuse “Tare-tareke” eest, laste juhendajad olid Külli Reinart ja Tiina Sünter. Pärimuskultuuri eripreemia pälvis Lümanda põhikooli lavastus “Suur Tõll”, mille tekst oli kirjutatud Peeter Süda samanimelise raamatu ainetel ja kasutatud oli ka Hugo Valma seatud värsse, juhendajad Külli Lindau, Karin Pulk, Kairit Kiisla. Lavastuse eripreemia pälvis Orissaare gümnaasiumi 2. klass, kes esitas Piret Raua kirjutatud ja selle järgi seatud näitemängu “Printsessilood”, juhendaja Kai Paasoja. Parimaks poissnäitlejaks tunnistati Kevin Kanger Aste põhikoolist ja parimaks tüdruknäitlejaks Liisi Kilgas Salme põhikoolist.

Laureaaditiitli viisid koju Kärla PK ja Kuressaare gümnaasiumi 2.b klass. Kärla õpilased esitasid Külli Luubi kirjutatud ja juhendatud näitemängu “Pambabaramm” ja KG 2. klass lavatüki “Mariliisi ja Mattiase unenägu”, mille oli Ellen Niidu ja Eno Raua loomingu põhjal kokku pannud Merle Tustit.

Kõige paremaks ehk grand prix’ vääriliseks lavastuseks hindas žürii Kuressaare Vanalinna kooli 3.a klassi “Rongisõidu”, mille oli Ellen Niidu samanimelise raamatu ainetel lavale seadnud Kadi Tänav Tänak. Grand prix’ pälvinud lavastus esindab maakonda 9.–10. mail Mõnistes toimuval algklasside kooliteatrite riigifestivalil Kooliteater 2014.

Laval nähtut ja noori näitlejaid hindas žürii koosseisus: Orissaare gümnaasiumi huvijuht ja MO-teatri juhendaja Mare Noot, Eesti harrastusteatrite liidu juhatuse liige ja Salme vallateatri juht Maire Sillavee, Siirupiemand ja näiteringi juhendaja Liisi Kuivjõgi, KG klassiõpetaja ja näiteringi juhendaja Ülle Jasmin ja teatripisikuga teatrihuviline Piret Puusepp.

Piret Seema

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 342 korda, sh täna 1)