Puugiründed püsivad sel aastal madalseisus

Aasta algusest eilse hommikuni oli Saare maakonnas registreeritud 20 puukborrelioosi haigusjuhtu, mida on pea poole vähem kui mullu samal ajavahemikul. Möödunud aastal oli 6. maiks registreeritud 38 borrelioosijuhtu.

“Õnneks ei ole tänavu seni registreeritud ühtegi puukentsefaliidijuhtu,” ütles terviseameti Lääne talituse Saaremaa esinduse spetsialist Inge Balin. Ka läinud aastal oli puukentsefaliidijuhtude näitaja sel perioodil null.

Piirkonniti on tänavu haigusjuhtudega lõppenud puugiründeid täheldatud Kärla, Leisi, Kihelkonna, Muhu, Salme ja Lümanda vallas.

Kui puukentsefaliidi vältimiseks saab inimene end vaktsineerida, siis borrelioosi vastu vaktsiin puudub. Siiski ei tasu Inge Balini sõnul seepärast metsaminekut karta. “Metsa minnes saab ennast puukide eest kaitsta, kui riietuda heledasse ja panna jalga kummikud.”

Samas tuletas Balin meelde, et peale puukide ohustavad meid aiatöödel maapinnas peituvad teetanuse tekitajad. Nende vastu on aga olemas vaktsiin. “Difteeria-teetanusevastane vaktsiin on immuniseerimiskavas ainus täiskasvanutele mõeldud tasuta vaktsiin ja revaktsineerimiseks pole vaja muud, kui minna oma perearsti vastuvõtule,” märkis Balin.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 200 korda, sh täna 1)