Klassikaraadio võeti saarel soojalt vastu

Teisipäeval ja kolmapäeval jõudis Saaremaale esmakordselt Klassikaraadio populaarne koolikontsertide sari “Klassikaraadio tuleb külla”. Teisipäeval anti kontsert Orissaare muusikakoolis, eile külastati aga Leisi keskkooli ja Kuressaare muusikakooli.

“Meil on väga hästi läinud,” ütles Saaremaa tuuri mänedžer ja projekti produtsent Merli Antsmaa, lisades, et neid on Saaremaal väga toredasti vastu võetud. Ta rääkis, et koolikontsert on nii-öelda vestlus kontserdi vormis, kus kuulajatel on võimalik lugude vahel ka küsimusi esitada.

“See on alati põnev olnud ja noortele üllatusena tulnud,” tähendas Antsmaa, kelle sõnul tundsid saare noored huvi just muusikute ja nende tegemiste vastu. Päriti, kui palju nad harjutavad, millal alustasid jne.

Küsimusele, kui populaarne on noorte seas klassikaline muusika, vastas Merli Antsmaa, et see on muutumas järjest populaarsemaks. Ja seda just tänu kooliprojektidele ja saatele “Klassikatähed”, mille kaudu jõuab klassikaline muusika rohkemate inimesteni.

Orissaare muusikakooli direktor Martti Nõu märkis, et selline ettevõtmine on igati kiiduväärt. “Oleks üksjagu kulukas ettevõtmine sõita Orissaare muusikakooli õpilastega sellist kontserti kuulama Tallinna või kuhugi mujale,” möönis ta, lisades, et raha taha need sõidud enamasti jäävadki. Nüüd toodi aga väga heal tasemel muusikud “oma hoovi” ja neid said kõik soovijad tasuta kuulata.

Nõu arvates on klassikalisel muusikal tänapäeval oma kindel kitsas tarbijaskond. “Klassikaline muusika nõuab eelteadmisi ja süvenemist ning kumbagi pole massides liiga palju, aga kindlasti on siin ka tegemata tutvustamistööd,” rääkis direktor, kelle sõnul mõjub hea klassikaline muusika tasemel esituses igakülgselt hästi. “Hea meel on näha, et on hakatud aru saama ka sellest, et infokülluse ajastul tuleb pildil olemiseks vaeva näha.”

Populaarseks on aga juba saanud kontsertide sari “Klassikaraadio tuleb külla” ja telesaade “Klassikatähed”. Pärast kontserti jagasid esinejad Orissaares väikestele fännidele autogramme nagu popstaarid.

“Kui arvestada, et need noored solistid teevad päevas 4–5 tundi tööd oma oskuste lihvimiseks, siis võib ka võhik aimata, kui kõrge on nende meisterlikkuse tase oma erialal,” märkis Martti Nõu, lisades, et sealjuures ei ole nad nagu äraaetud tööhobused, vaid esinevad silmade särades ja rõõmsalt. “Tõelised eeskujud oma rõõmsa töökusega.”

Kontserdisari sai alguse 2012. aastal. Saarlastele esinesid pianist Jakob Teppo, oboemängija Ingely Laiv ja flötist Marion Aruvee.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 239 korda, sh täna 1)