Lümanda kaheksandikud saavad “Suitsuprii klassi” preemia

Tervise Arengu Instituut loosis kõigi võistluse suitsupriilt lõpetanud klasside vahel välja 15 rahalist preemiat à 320 eurot. Loosiõnn naeratas ka Lümanda põhikooli 8. klassile. 

“Nii tore, on see võimalik?” hõiskas Lümanda põhikooli 8. klassi juhataja, huvijuht ja inglise keele õpetaja Reet Laht, kes kuulis võidust Saarte Häälelt. “Ma hüüan kõigile siin õpetajate toas, juhuuuuu!”

Klassijuhataja arvas, et võidetud summat võiks tuleval aastal kasutada kooli lõpureisiks. “Aga seda ei otsusta ma üksi, vaid meil tuleb ikka klassiga läbi arutada,” märkis Laht.

Lümanda kooli 8. klass osales “Suitsuprii klassi” võistlusel kolmandat korda. Õpetaja sõnul võib ta käe südamele panna ja öelda, et selles klassis suitsetajaid ei ole. “Ma olen täiesti veendunud ja ninad on meil ka üsna head, nii et õpetajad võtaksid suitsetaja siin koolimajas kohe kinni,” rääkis Laht, lisades, et tema arvates pole 8. klassi õpilased suitsu isegi mitte proovinud.

Suitsetamine on Lümanda koolis oma populaarsuse kaotanud. “Kui veel mõni aasta tagasi tuli mõni suitsetaja kinni püüda, siis nüüd oleme suitsupriid terve kooliga olnud kolm aastat kindlasti,” kinnitas ta.

“Suitsuprii klassi” võistluses osalevad klassid lubavad olla tubakavabad vähemalt kuus kuud ning peale suitsetamise ei tohi tarbida ka suitsuvabasid tubakatooteid ega teha vesipiipu või tõmmata e-sigaretti. Õpilaste suitsust eemal hoidmiseks ei kasutata siin hirmutamismeetodit, vaid selle asemel tunnustatakse soovitavat käitumisviisi ehk mittesuitsetamist.

Tervise Arengu Instituudi andmetel lõpetasid tänavuse kooliõpilaste võistluse “Suitsuprii klass” suitsupriina 784 klassi ehk 85% kõikidest alustanud klassidest.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 192 korda, sh täna 1)