Väikesaartele sõitjaid jagub

Vilsandi saarega ühendust pidavate aluste kipperid vedasid nädalavahetuseks Papissaarest Vikati sadamasse ligi 70 talgulist. Liinilaeva Vilsandi juht Harri Hiiuväin, kes eilegi inimesi väikesaarele ja sealt tagasi suurele saarele sõidutas, ütles, et nii palju talgulisi pole Vilsandil varasematel aastatel tegutsenud.

“Koristasime mereranda ja silusime sigade tõngermaad. Surnuaed sai väravad ja tehti uut aeda. Talguliste hulgas oli üsna palju vilsandlaste sõpru. Eks nad tulid hajutatult, mitmel päeval. Tuldi ka teiste alustega. OÜ Islander paadid sõitsid samamoodi,” rääkis Harri Hiiuväin.

Kui Ruhnu suvistele laevareisidele osteti päevaga ligi 3000 piletit, siis Vilsandile saamiseks Hiiuväina sõnul mingit tunglemist küll ei paista tulevat. Üksikuid looduse- ja linnuhuvilisi käib Vilsandil praegugi. “Tänagi olid kaks vene turisti laeva peal. Päeval jalutasid saarel ringi, nautisid loodust ja õhtul viisin nad tagasi Papissaare sadamasse,” märkis Hiiuväin.

Kuni 1. juunini sõidab liinilaev Papissaare ja Vikati vahet kolm korda nädalas – igal teisipäeval, reedel ja pühapäeval. Juunist kuni augusti lõpuni teenindab Harri Hiiuväin 11 reisijat mahutava laevaga soovijaid esmaspäeviti, teisipäeviti, neljapäeviti (20. juunist 15. augustini), reedeti ja pühapäeviti.

Meritsi saab Vilsandile ka Sülla ökotalu ja OÜ Islander paatidega.

Abruka merevoorimees Kaupo Heinlaid ütles, et aeg on huvireisijate jaoks veel varane. “Suvi on alles ees ja ma tean, et tänavugi tuntakse Abruka vastu üsna suurt huvi. Broneerida me ei saa. Kui soovijaid on palju, siis teeme lisareise. Oleme püüdnud kõigile vastu tulla,” kinnitas Heinlaid.

Mai keskpaigani saab Abrukalt Roomassaarde ja tagasi teisipäeviti (kaks reisi), reedeti (kaks reisi) ja pühapäeviti (üks reis). “Suvise graafiku järgi on teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti plaanis kaks reisi, reedeti ja pühapäeviti üks reis,” ütles Heinlaid.

Roomassaare sadamas on valmis huvilisi puupaadiga Abrukale sõidutama ka Kaarel Kitt.

“Kui tuleb ilus suvi, siis jagub ka huvilisi,” teadis Helle Kesküla.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 157 korda, sh täna 1)