KUULA LAULU! Rein Orn kinkis linnale sünnipäevaks laulu (1)

KINGITUS LINNALE JA LINNARAHVALE: Muusik Rein Orn, kes kinkis linnale sünnipäevalaulu, enne selle esmaettekannet Kadi raadios. Foto: Raul Vinni

KINGITUS LINNALE JA LINNARAHVALE: Muusik Rein Orn, kes kinkis linnale sünnipäevalaulu, enne selle esmaettekannet Kadi raadios. Foto: Raul Vinni

Eile tuli Kadi raadio “Keskpäeva” saates esmaettekandele Kuressaare linnale pühendatud sünnipäevalaul “Kevad Kuressaares”.

Laulu on kirjutanud ja viisistanud muusik Rein Orn ning arranžeerinud ansambel Helios. Solist oli külalisena Valmer Luks, saksofonil saatis Villu Veski, kitarri mängis Toomas Tang, bassi Ain Kivilo ja trummi Priit Arge.

Helirežissöör oli Ivo Aksiim.

“Suur tänu Villu Veskile, et ta kuulas mu palve ära ja tegi sellest loost sellise, mida ma ette kujutasin,” ütles Rein Orn, kes ise aitas laulu sisse mängida klahvpillidel ja akordionil. Orni tänusõnad kuuluvad ka Kuressaare muusikakoolile, et neil lubati sealses stuudios salvestada. Loomingulise inimesena ei olnud Rein Ornil loo tegemiseks inspiratsiooni saamisega raskusi. “See lihtsalt tuli,” sõnas ta, lisades, et ta teeb hommikuti klaveri taga tööd ja lugusid aga muudkui tuleb. “Loomine eeldab ju rahu ja mõtete korrastamist.”

Orni sõnul tuli selline meloodia, mida ta hakkas arendama. “Mitu korda tegin ringi ja saigi valmis,” rääkis Orn linna sünnipäevaloo sünnist. Kui meloodia oli tal Heliosega juba sisse mängitud, tulnud tal äkki mõte, et teeks hoopis laulu. “Midagi keerulist seal küll ei olnud,” kinnitas Rein Orn, kes on loonud kümneid laule.

Küsimusele, kuidas ta ise looga rahule jääb, vastas Orn, et temale meeldib. “On tulnud juba ka tagasisidet, et väga mõnus oleks seda suveõhtul kuulata ja selle järgi tantsida,” märkis ta. Nalja armastava inimesena lubanud Orn kõikidele pillimeestele, kui lugu on eetris kõlanud, ka honorari maksta, igaühele ühe euro.

Tallinnas sündinud ja kasvanud poisina oli Rein Ornil esimene kokkupuude Kuressaare linnaga 14-aastaselt. “See oli väga põnev. Mäletan, et ööbisime koolimajas ja meil oli seal väga hea seltskond,” tähendas ta, kinnitades, et tema on tõeline Kuressaare fänn.

Eile õhtul esitleti laulu Kuressaare kultuurikeskuses linna 451. sünnipäeva kontserdil, kus esinesid Jaan Pehk, Uudo Sepp ja kammerkoor Eysysla. Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Liise Kallas ütles, et see on suurepärane, kui inimesed peavad Kuressaaret laulu vääriliseks. “Mis saab olla veel toredam kui laul!” rõõmustas ta.

Linnale kingitud laul salvestati plaadile, mille ümbrise kujundas Ain Vares.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 760 korda, sh täna 1)