Ruhnu taotleb piirivalvekordonit endale (2)

Ruhnu vallavanem Aare Sünter saatis siseministeeriumile taotluse, millega palub Ruhnu piirivalvekordon üle anda vallale, mitte Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsile, nagu on praegu planeeritud.

“Vald ei ole huvitatud sellest, et see maja kellelegi maha müüakse ja vald sellest täiesti ilma jääb,” selgitas Sünter, kelle arvates saaksid piirivalvurid ka edaspidi maja kasutada. Vallavanema kinnitusel on päris palju huvilisi, kel oleks tahtmist neid ruume kasutada ja aidata nende eest hoolitseda. Mitme omaniku vahel jagamine oleks tema meelest keeruline. Vald omanikuna saaks kordonihoone kasutamist koordineerida.

Ruhnu volikogu esimehe Mati Raali sõnul koostas volikogu vallavalitsusele toetuskirja, et maja antaks üle vallale. Tema meelest pole piirivalvet Ruhnu saarel juba ammu. Hoone kasutamiseks on aga plaane piisavalt. Ühe toa on lubanud sisustada Rannarootsi muuseum. Väljapanek tutvustaks rannaelu ja tuletorne. Samuti on Kaitseliit huvitatud noorkotkastele suvelaagrite korraldamisest. Maja hädapärase remondiga peaksid soovijad ise hakkama saama, arvas Raal.

Seni kuuluvad Riigi Kinnisvarale Ruhnu saarel elamu Piiri kinnistul ja kordoni majutusmaja Piirioja kinnistul. Eilseks polnud valla taotlus RKAS-ini veel jõudnud.

“Kuna Ruhnus on radaripositsioonid, siis praegu on see hoone ikka piirivalvurite käsutuses ja navigatsioonihooajal seal ka ööbitakse,” vastas PPA pressiesindaja Hedy Tammeleht küsimusele, kus hakkavad navigatsioonihooajal Ruhnus viibivad piirivalveametnikud elama, kui hoone vallale antakse. Kellest saab hoone uus omanik või millal peaks omanik vahetuma, ta prognoosida ei osanud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 307 korda, sh täna 1)