Aasta ema on Helgi Tammur (FOTOD) (7)

AASTA EMA PEREGA: Paremalt poeg Rein Tammur, tütar Mari Tammur, aasta ema Helgi Tammur ja tütar Triin Kibuspuu. Foto: Sander Ilvest

AASTA EMA PEREGA: Paremalt poeg Rein Tammur, tütar Mari Tammur, aasta ema Helgi Tammur ja tütar Triin Kibuspuu. Foto: Sander Ilvest

Eile Kuressaare linnuse kapiitlisaalis toimunud tänuüritusel kuulutas Saare maavanem Kaido Kaasik tänavuseks Saare maakonna aasta emaks 43 aastat Kuressaare haiglas ämmaemandana töötanud Helgi Tammuri.

“Meil on emadepäevaga igaühel oma seosed ja mälestused,” ütles üritust avades naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Raili Nõgu, lisades, et emaks saamine ja olemine on eriline tunne. Nii nagu paljudel, on ka Raili Nõgul õnne olnud tänavuse aasta emaga kokku puutuda neljal korral.

Saare maavanem Kaido Kaasik rõõmustas, et Saare maakonnal on väga mõnus traditsioon. “Valida üks ema, kes oleks eeskujuks teistele, ja on ääretult hea meel, et tänavune aasta ema on inimene, kes on olnud toeks paljudele teistele emadele,” sõnas maavanem.

Tütar Mari Tammur iseloomustas oma ema Tammuri perele omasel humoorikal moel kui mitte päris klassikalist ema. “Meie ema on seisnud meist sammuke tagapool, ta ei sundinud meid patse punuma, meil oli alati poisipea.

Ei ole sokke kudunud, muinasjutte lugenud,” rääkis tütar Mari muiates, selgitades, et ema oli ju alati tööl. “Aga ta oli kogu aeg meie jaoks olemas, meid alati toetamas.” Mari ütles, et nad ei suuda ära imestada ema ülimat kannatlikkust ja töökust ning lapsepõlvest on talle meelde jäänud, kui ilus on tema ema. “Sama ilus kui Elle Kull.”

Kuressaare haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu ütles, et tal ei jätku sõnu, mida tahaks öelda. “Sa oled imeline ema, ämmaemand, kolleeg,” sõnas Sarapuu tänukimpu üle andes.

Linnapea Hannes Hanso rääkis lustaka loo, kuidas tal õnnestus emadepäev linna sünnipäevanädalaga sassi ajada ning eile hommikul läks ta koos pisipojaga juba oma abikaasale lilli viima.

Reformierakonna õnnitlused andis üle riigikogu liige Kalle Laanet, märkides, et ema rolli võetakse väga erinevalt. “Minu arvates üks, mida ei saa aga võtta ega asendada, on ema armastus.”

Kadi raadio tegevdirektor Gunnar Siiner meenutas, et tema kohtus tänavuse aasta emaga esimest korda 33 aastat tagasi Kingissepa rajoonihaigla sünnitusosakonnas. Saarte Hääle peatoimetaja Merike Pitk küsis oma sõnavõtus, mida soovida inimesele, kes iga päev näeb imet, sündimise imet. “Küllap te teate seda ise kõige paremini, kui palju on nende imede taga hoolt ja armastust,” ütles ta aasta emale.

Aasta ema Helgi Tammur ise tunnistas, et kui ta algul kuulis, et aasta ema tiitel tuleb talle, tekitas see tas nördimust. “Aga mul on aega olnud selle teadmisega leppida,” naeris ta, lisades, et eks ta võib siis olla koondportree tublidest emadest.

Tänavust aasta ema õnnitlesid ka aasta ema 2013 Lidia Lõbus ja aasta isa 2013 Jüri Linde, kolleegid Kuressaare haiglast, Saaremaa omavalitsuste liidu juhatuse esimees Raimu Aardam, Leonid Siniavski IRL-i Saaremaa piirkonnast, samuti saatsid oma õnnitlused Saaremaa maleva pealik Kristjan Moora, Ene Ergma jpt.

Helgi Tammuri kandidatuuri seadis üles Kuressaare haigla sünnitus-günekoloogia osakond. “Ta on suure südamega naine, kel jätkub mõistmist ja soojust kõigile,” kirjutasid õed soovituskirjas, lisades, et ta on neile tõeline ema Teresa. “Arvame siiralt, et tänu temale on ka meist saanud paremad inimesed.”

Naiskodukaitsjad ja kodutütred kinkisid aasta emale traditsioonilise omaõmmeldud lapiteki, kodutütred aga traditsioonilise padja. Muusikalist meelelahutust pakkusid Kuressaare gümnaasiumi õpilased.

Saare maakonna aasta ema valiti juba kaheksandat korda. Aasta isa ja aasta ema valimise algataja oli Saaremaa naiskodukaitsjate kauaaegne esinaine ja Saarte Hääle ajakirjanik, varalahkunud Rita Loel.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 641 korda, sh täna 2)