Kuressaare merepäevad kompavad tänavu inimvõimete ja fantaasia piire

Merepäevad pakkusid suurt avastamisrõõmu igale maitsele

Kuressaare merepäevad.
Autor: Irina Mägi

Kuressaare 18. merepäevad toovad sel suvel Raiekivi säärele ja Marine uulitsale juba traditsiooniks kujunenud ja armastatud üritused, ent oodata on ka ohtralt üllatusi.

Kui merepäevad avatakse tänavu ekstreemspordihõnguliselt, siis lõpetamisel toimub suurejooneline videomapping ehk arhitektuuriprojektsioon linnuse seinal, millele loob spetsiaalselt muusika helilooja Sven Grünberg.

Merepäevade produtsendi Reet Truuväärti sõnul on sel aastal oodata rohkem noortele suunatud üritusi ning plaanis on arendada just merenduslikku suunda. Näiteks toimub merepäevade alal jungakoolitus, kus noortele õpetatakse sõlmede tegemist ja muid merega seotud esmatarkusi.

Samuti on tänavu kaasatud erinevate ametiasutuste merealused, mis Roomassaarde tulevad ja huvilistele end tutvustavad. Nii on üks kindel tulija näiteks Tallinna Tehnikaülikooli meresüsteemide instituudi uurimislaev Salme. Toimub flyboard šõu Roomassaares ning kohal on koostöös Parasummeriga Eesti üks parimaid slackline rider’eid Jaan Roose.

Koos merekultuuri seltsiga on plaanis käima tõmmata kuulsate meresõitjatega seotud paikade bussituur, mille raames merepäevade ajal kõiki tahtjaid koos giidiga ringi sõidutatakse. Seekordsetel merepäevadel laieneb ka meretänav – lisaks juba mullu hästi peale läinud õuedele avatakse tänavu veel teatriõu, robootikaõu ja retroõu.

Ka esinejad on 18. merepäevadel nimekad – traditsoonilisel avamistseremoonial Raiekivi säärel esineb sopran Pirjo Levandi koos Estonian Brassiga, esimesel õhtul on kuulajate ees aga Tanel Padar ja Ott Lepland, koos saatebänd The Suniga. Merepäevade esimese päeva lõpetavad igimuhedad Onud.

Teise päeva õhtu vaieldamatu magnet on aga Läti populaarsemaid rock’n’roll bände Keksi. Oma hea lavalise olekuga tuntud ansambel viljeleb žanre nagu rockabillyrock & roll ja boogie, kuid nende eriliseks lemmikuks on rhythm & blues. Pika karjääri jooksul on Keksi koos esinenud maailmakuulsate artistidega nagu Macy Gray, Smokie ja Ottawan.

Kuressaare merepäevad 8.-9. augustil.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 801 korda, sh täna 1)