Puiduplatsile uus ehitusluba (12)

Kaarma vallavalitsus tegi Praakli külla rajatud puiduladustusplatsile kaks ettekirjutust, mille täitmata jätmisel võib platsi arendajale määrata sunniraha kuni 1500 eurot.

Teadupoolest rajas firma AKM Praakli külla puiduladustusplatsi, hiljem selgus, et ehituse alustamiseks polnud esitatud nõutud teatist ning plats pole vastavuses tingimustega, mille alusel oli antud ehitusluba. Lisaks protesteerivad ladustusplatsi vastu sinna suunduva Pähklimetsa tee ääres elavad inimesed, kelle hinnangul hakkab pidev puiduautode vool nende igapäevaelu häirima.

Kaarma vallavalitsusest öeldi, et nüüdseks on arendaja esitanud puiduladustusplatsi uue asendiplaani, mis kajastab nii praegust kui ka kavandatavat olukorda. Vastavalt seadusele peab arendaja taotlema uue ehitusloa, kui ehitusprojekti muudetakse nii, et muutuvad ka olulised tingimused või algselt kavandatud näitajad.

Seega tegi Kaarma vald arendajale kaks ettekirjutust. Esmalt peab arendaja kohe peatama ehitustööd ja esitama vallavalitsusele selle kohta teatise. Samuti peab arendaja esitama vallavalitsusele korrektsed taotlused ehitusloa tühistamiseks või uue ehitusloa väljastamiseks. Esimese ettekirjutuse täitmata jätmise korral on ette nähtud sunniraha 500 eurot, teise puhul 1000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 784 korda, sh täna 1)