SÜG-i noored harjutasid inglise keeles suhtlemist

SUHTLUS VIDEOSILLA KAUDU: SÜG-i õpilased (paremalt) esiplaanil Eliisa Saar, Agnes Kesküla, Bret-Maria Rikko, Kadri Aru, Karin Nuut ja Janely Karjane. Foto: Sander Ilvest

SUHTLUS VIDEOSILLA KAUDU: SÜG-i õpilased (paremalt) esiplaanil Eliisa Saar, Agnes Kesküla, Bret-Maria Rikko, Kadri Aru, Karin Nuut ja Janely Karjane. Foto: Sander Ilvest

Eile aitasid USA saatkonna diplomaadid Saare maakonna keskraamatukogu Ameerika nurgas videosilla abil läbi viia kaks inglise keele tundi Saaremaa ühisgümnaasiumi 8. klassi õpilastele.

Õpilastele jagasid oma teadmisi lisaks Michelle Schonile ja Menaka Nayyarile üllatuskülalisena Paldiskis paikneva USA õhudessantväe sõdur, major Michael Wisman.

USA saatkonna avalike suhete spetsialist Michelle Schon on indiaani juurtega, sündinud ja kasvanud väga vaeses indiaani kogukonnas, kuid elab nüüd “valge inimese” elu. Menaka Nayyar on pärit aga Pakistanist ja on USA saatkonna avalike suhete abispetsialist.

Saare maakonna keskraamatukogu direktori Anu Vahteri sõnul said nad suursaatkonnalt kingituseks komplekti, millega saab teha videoülekandeid. “Mõte on selles, et mõlemad pooled saaksid inglise keeles suhelda ja rääkida neist asjust, mis südamel, ning tutvustada neid inimesi, kes saatkonnas töötavad,” ütles Vahter.

Ta märkis, et videosilla abil suhtlemine on hoopis teine vorm kui see, et keegi tuleb ja lihtsalt räägib. “Meie lapsed ei küsi ju eriti,” sõnas direktor, lisades, eriti just alguses tuli küsimustega veidi kaasa aidata, kuid hiljem, kui tund juba lõppema hakkas, küsiti palju rohkem.

“Aga see toimib päris hästi ja nähtavus on hea. Kartsime, et tehnika võib äkki alt vedada,” muigas Anu Vahter.

Noored tundsid huvi näiteks selle vastu, mida arvatakse suursaatkonnas Ukrainas toimuvast, räägiti ka toidust, elustiilist ja sellest, kuidas on võimalik karjääriredelil tõusta. Seda just indiaani hõimust pärit Michelle Schoni näitel.

Vahter tundis heameelt, et noored saavad Ameerika inglise keelest päris hästi aru. Noored kinnitasid pärast vestlust, et neil oli väga tore. “Palju huvitavam kui tavaline tund,” kiitsid nad, lisades, et oleks tahtnud kauemgi vestelda. Nad märkisid, et saatkonna ametnikud oskavad nii palju keeli, et see innustab neidki rohkem õppima. Küsimusele, kui keeruline on inglise keel, vastasid noored, et inglise keel on kindlasti lihtsam kui vene keel.

Saare maakonna keskraamatukogu ja USA saatkonna koostööprojekt saab tuleval aastal kümneaastaseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 452 korda, sh täna 1)