Vabatahtlikud merepäästjad näitasid riigikogulastele oma oskusi

Foto: Sander Ilvest

Foto: Sander Ilvest

Eile demonstreeris Saaremaa vabatahtlik merepääste selts Kuressaare jahisadamas vabatahtlike päästjate võimekust riigikogu Reformierakonna fraktsiooni Saaremaal ringkäigul olnud liikmetele.

Seltsi juht Maidu Lempu juhtis seaduseloojate tähelepanu sellele, et päästevesti kasutamise eelmisest aastast lihtsustunud kord on inimesed hooletuks muutnud. Tema meelest võiks vesti merel seljas kandmine olla siiski kohustuslik, sest vette kukkumise ajal vesti selga panna enam ei jõua. Harvad ei ole ka juhused, kus vestid on ladustatud vööris olevasse panipaika.

Kuigi Lempul endal ja veel ühel seltsiliikmel on päästjakoolitus läbitud, viisid eilse demonstratsiooni läbi siiski mandri vabatahtlikud Saadjärve ja Võrtsjärve äärest. Varustus, mille nad selga ajasid, koosnes soojast pesust, kuivülikonnast, päästevestist ja kiivrist. Kogu komplekt maksab ca 2500–3000 eurot.

Sadama akvatooriumis mängiti läbi kolm ohuolukorda. Esimesel esitlusel oli vees teadvusetu kannatanu. Tema paati saamine võttis aega, sest paigaldada tuli seljalaud ja peatoed. Teisel juhul oli uppuja elus ja tema kättesaamine käis kiiremini.

Kaldalt päästmine oli kõige dramaatilisem, sest kui päästja jõudis hädasolijani, püüdis viimane päästjat vee alla suruda, et ise pinnale jääda. Tema rahustamiseks tuli päästjal kasutada õpitud jõuvõtteid.

Riigikogulased kinkisid seltsile Andrus Ansipist kirjutatud raamatu, et valves olevatel päästjatel oleks, mida lugeda. Selts andis neile omalt poolt kaasa vabatahtlikku mere- ja järvepäästet tutvustavad brošüürid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 480 korda, sh täna 1)