Vähiload müüdi maha 40 minutiga (1)

Terve augustis algava hooaja Saaremaa ja Hiiumaa vähipüügilimiit müüdi eile hommikul maha 40 minutiga.

Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni juhataja Kaja Lotman ütles Saarte Häälele, et vähipüügilubade müük algas eile hommikul kell 9.

“Saaremaa ja Hiiumaa lubade limiit sai täis kella 9.40-ks täna hommikul. Kogu limiit sai otsa, ka kontorist väljaantavad load,” ütles Lotman.

Saarte Hääle veebilehe kommentaariumis kurdeti eile selle üle, et ehkki limiidi müük pidi algama 1. juulil, ei saanud lube osta eile öösel kell 2. Lotman täpsustas, et müük ei alanud 1. juuli südaööst, mistõttu öösel kell 2 ei olnudki võimalik luba soetada.

Saaremaal müüdi 1110 luba püüda vähke kas nata või mõrraga. Ühe püügivahendi öö maksab 3 eurot, maksimaalselt müüdi luba kolmeks päevaks ja viiele püügivahendile.

Sel aastal läheb 76% kalastuskaartidest müüki internetis, ülejäänud osa jagavad keskkonnaameti regioonid. Kui Saaremaal ja Hiiumaal said load otsa, siis mujal Eestis neid veel on. Näiteks Läänemaal, Ida-Virumaal või Valgamaal oli enamik limiidist (vastavalt 148, 222 ja 444 luba) müümata veel eile pärastlõunal.

Keskkonnaameti andmeil püüti eelmise aasta augustis Eesti veekogudelt kokku enam kui 26 000 mõõdulist vähki.

Saare maakonnas on jõevähipüük keelatud Põduste jões, Laugi peakraavis, Riksu ojas ja Riksu lahes.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 200 korda, sh täna 1)