Endine kalandusjuht pääses kriminaalasjast trahviga

MTÜ Saarte Kalandus endine tegevjuht pääses kriminaalmenetlusest ja kohtu alla minekust, kuid peab selle eest riigile maksma enam kui 2000 eurot.

Politsei alustas eelmise aasta juunis kriminaalmenetlust, kuna 4. juunil oli MTÜ Saarte Kalandus tegevjuhi Heino Vipi teadmata sisenetud tema kasutuses olevale e-posti aadressile ja edastatud sealt kõikidele MTÜ juhatuse liikmetele juhatuse esimehe Aarne Põlluääre e-kiri Heino Vipile.

Uurimise käigus selgus, et MTÜ eelmine tegevjuht T. K. oli pärast tegevjuhi ametikohalt koondamist e-posti aadressi salasõna ja parooli teades alates 20. aprillist kuni 4. juunini korduvalt sisenenud võõrale kontole.

“[T. K.] lõi endale võimaluse tutvuda teiste isikute kirjavahetusega, laadides e-posti kontolt isiklikku sülearvutisse kokku 15 e-kirja, milliste saatja või adressaat tema ei olnud,” märkis uurija. Lisaks võimaldas ta teiste isikute omavahelise e-kirjavahetusega tutvuda võõrastel inimestel.

Saarte Hääl küsis kommentaari ka sõnumisaladuse rikkumises kahtlustatud naiselt, kes palus oma täisnime leheloos mitte mainida.

“Selline e-kiri läks ringlusse minu teadmata ja minu arvutist, kuid vastutust peab kandma arvuti omanik,” ütles T. K. kommentaariks ja palus lisada ka “kurja juureks” olnud e-kiri. “Tere Heino. Palun saada värske liikmete nimekiri. Plaanime homme 16.00 Nasval kokkusaamist ja hakkame paika panema üldkoosoleku strateegiat. Ka sina oled palutud, kuid sel korral kindlasti üksi. Tiina suhtes veel vaatame, kunas teda sellistele kokkusaamistele kaasata. Siis ei jää ka büroo tühjaks. Parimatega Aarne.”

Oma sellise tegevusega, mis seisnes elektroonilises kirjavahetuses edastatud sõnumi saladuse rikkumises, pani T. K. toime kuriteo, märkis uurija, lisades, et varalist kahju kellelegi ei tekitatud.

Prokuratuur otsustas avaliku huvi puudumise tõttu kriminaalasja lõpetada, kuna T. K. ei põhjustanud oma käitumisega rasket tagajärge. Küll aga tuleb T. K.-l riigile maksta 400 eurot, lisaks hüvitada kohtueelse kriminaalmenetluse kuluna infotehnoloogiaekspertiisi tasu summas 1608 eurot.


 

Sõnumisaladuse rikkumine

Kirjavahetuse ja sidevahendi abil edastatud sõnumi saladuse rikkumise eest karistatakse rahalise karistusega.

Allikas: karistusseadustik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 448 korda, sh täna 1)