Orissaare tamme kaubamärgiks ei kuulutata

Orissaare volikogu viimasel istungil tuli arutusele ka arborist Heiki Hanso ettepanek taotleda luba võtta tänavu Euroopa puuks hääletatud Orissaare jalgpallistaadioni tamm kasutusele kohaliku kaubamärgina.

“Kõlama jäi seisukoht, et seda ei ole mõtet kaubamärgiks kuulutada,” ütles Orissaare vallavanem Vello Runthal (fotol). Ta lisas, et mõistlikum on, kui iga ettevõte ja isik, kes soovib kasutada seda võimaliku kaubamärgina, saab seda ise taotleda. “Selline tasuta kasutamine toob vallale kokkuvõttes suuremat kasu kui kaubamärgi maksustamine,” kinnitas vallavanem. Tema sõnul on tänaseks loodetavasti valmis ka tamme valgustus. Mullatööd on tehtud ja kaabel veetud. Seda, kui palju tamme valgustamine maksma läheb, ei osanud vallavanem eile veel öelda, kuna arvet elektrifirmalt ei olnud veel laekunud.

Täna jõuavad Brüsselist aasta puu pidulikult tseremoonialt tagasi puuaktsiooni eestvedajad Hannes Valdna ja Heiki Hanso. Hansol on plaanis aasta puu rändauhind, mis kaalub ligi neli kilogrammi, tamme juurde korraks maha panna.
Küsimusele, kas vallal on plaanis Heiki Hanso ka pidulikult vastu võtta, vastas vallavanem, et tema ja volikogu esimees Marili Niits on täna Tallinnas Eesti maaomavalitsuste liidu volikogu koosolekul. Samas ei ole veel ka teada, millal Heiki Hanso Saaremaale jõuab.

“Ühe korra oleme volikogu esimehega Heikit juba Orissaares oodanud ja vastu võtnud, siis, kui ta Tallinnast Orissaare tamme juurde jooksis. Samuti on Heikile edastatud valla ametlik tänukiri. Seda, kas kodanikualgatuse korras on mingi vastuvõtt tulemas, ei ole veel kuulda olnud,” ütles vallavanem Runthal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 282 korda, sh täna 1)