Hirve ja põdra küttimisarvud said paika

Saaremaa jahindusnõukogu liikmed jõudsid kolmandal katsel kokkuleppele põdra ja punahirve küttimisarvu osas, millega seoses kerkinud erimeelsuste tõttu tekkis vahepeal oht, et hirvejahi algus lükkub 1. septembri pealt teadmatule kuupäevale.

Jahindusnõukogu liige Rein Kirst ütles, et jahindusnõukogu esmaspäeval toimunud koosistumisele eelnes möödunud nädalal jahimeeste ja maaomanike kokkusaamine, kus maaomanikud tegid järeleandmisi ja nõustusid jahimeeste väljapakutud küttimisarvudega.

Vastavalt esmaspäeval sündinud kokkuleppele peavad jahimehed 2015. jahindusaastal küttima vähemalt 360 põtra ja vähemalt 600 hirve. Seni olid maaomanikud nõudnud vähemalt 370 põdra ja vähemalt 640 hirve laskmist.

Kirst põhjendas järeleandmisi asjaoluga, et seoses Aafrika seakatku tõkestamisega said jahimehed riigilt suured metsseaküttimise normid. “Arvestades jahimeeste suurt koormust sigade küttimisel said hirvlaste arvud tagasihoidlikud,” ütles Kirst, kelle sõnul sisaldab uus kokkulepe aga pisut rohkem emasloomade küttimist. Nii

põdra kui ka hirve puhul on küttimisstruktuur järgmine: pulle mitte rohkem kui 30%, lehmi mitte vähem kui 35% ja vasikaid mitte vähem kui 35%.

Kirstu sõnul tuleb aga järgmisel aastal ulukite küttimismahtude osas tõsine arutelu ning meetmed hirvede ja põtrade arvukuse vähendamiseks tulevad kardinaalsemad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 324 korda, sh täna 1)