“Ise tehtud, hästi tehtud” vol 3

ŽÜRIILIIKMETEGA: Leena Mölder, Urmas Lehtsalu, Taimi Pirn ja parima soolase hoidise valmistaja Sirje Aru.  ANNIKA JÜRVISTE

ŽÜRIILIIKMETEGA: Leena Mölder, Urmas Lehtsalu, Taimi Pirn ja parima soolase hoidise valmistaja Sirje Aru.
ANNIKA JÜRVISTE

26. septembril kogunesid kõik hoidistamishuvilised Aste põhikooli, kus toimus järjekordne hoidiste konkurss.

Kuna hoidiste konkurssi ilmestavad õpilased oma vahvate kohvikutega ja maitsvate küpsetistega ning koolimajas on rohkem ruumi, siis otsustasime sel korral konkursi just seal korraldada.

Konkursil võisid osaleda kõik soovijaid ja neid jagus – hindamisele oli toodud 12 soolast hoidist ja 20 magusat. Seega oli mekutamist kui palju. Oma sõna sai öelda ka publik, sest välja oli pandud hääletuskast publikulemmiku valimiseks.

Hoidiseid käis hindamas väärikas žürii koosseisus Taimi Pirn (kooli kokk), Urmas Lehtsalu (meie volikogu esimees ja Kuressaare ametikooli õpetaja) ja Leena Mölder (Café Remark perenaine). Nende kommentaarid oli heatahtlikud ja sõbralikud ning üldine kokkuvõte oli, et kõik kokku olid maitsed natuke liiga magusad.

Välja jagati ka auhinnad. Eripreemia sai magusatest hoidistest Kai Saare punase sõstra tarretis. Parimaks soolaseks hoidiseks kuulutati Sirje Aru tikritšatni. Parima magusa hoidise preemia anti Urve Uusneemele, kes oli maitsva moosi keetnud maasikatest, pohladest ja mustikatest. Publikulemmikuks tunnistati Ülle Soomi vaarika-aprikoosimaius.

Aste klubi ja Aste kool on tänulikud toredale žüriile ja kõigile osalejaile, kes päevast osa võtsid ja koos meiega kaunist sügispäeva nautisid.

Triino Lest, Aste klubi juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 137 korda, sh täna 1)