Läänesaarlased jooksid Saaremaa suurimal ja vanimal jooksuvõistlusel

ENNE KOLMANDA PÄEVA STARTI: vasakult Kalev Õisnurm, Tarmo Mändla, Mairo Mändla ja Oliver Mändla. TARVO PIHLAS

TARVO PIHLAS

Juba 42. korda toimunud Saaremaa kolme päeva jooksul asusid stardijoonele ka meie valla jooksusõbrad. Jooksul, mis kestab kolm päeva, läbitakse klassikaline maraton ehk 42 km ja 195 meetrit. Esimesel päeval tuli joosta 10 km, teisel Torgu vallas 16,195 km ja lõpetuseks 16 km Kuressaare ümbruses.

Lääne-Saare jooksjad läksid jooksma erinevate eesmärkidega: ühtedel silme ees võistlemine kohtade nimel, teised läksid rajale, et iseennast ületada ja läbida võistlusmaa. Ka ilmataati võis sel aastal jooksusõbraks lugeda, sest kõigil kolmel päeval oli ilm kuiv ja peaaegu tuuletu.

Avapäeva 10 km järel sai protokolli tulemuse kirja 581 jooksjat ehk rohkem kui kunagi varem. Meie parimana tuli 12. kohale Mairo Mändla, olles saarlastest teine uue isikliku rekordiga 33,33,1. Kalev Õisnurm oli M45 vanuseklassis kolmas ja Tarmo Mändla M50 klassis teine. Võistkondlikult tuli Team Mändla / SK Kaarma üldkokkuvõttes neljandaks, eespool vaid Eesti mõistes tippjooksjatest kokku pandud võistkonnad.

Teine päev ja Mairo Mändlalt koguni 6. koht, aeg 55,27.8. Selle tulemusega tegi Mairo tasa esimese päeva kaotuse saarlaste vahelises konkurentsis koduradadel “Torgu kuningriigis” jooksnud Ando Õitspuule ja vähendas kokkuvõttes vahet temaga 16,8 sekundit. Kalev Õisnurm, konkureerides Team Mändla / SK Kaarma kolmanda liikme, Mändlatest noorima, Oliveriga, pigistas end kokkuvõttes M45 klassis kindlalt esimeseks. M50 klassis jooksis taas hästi Tarmo Mändla, kindlustades endale teise koha.

Kolmas päev ning Kuressaares ja selle ümbruses tuli joosta viimased 16 km. Mairo Mändlalt seegi kord südikas esinemine, päeva 6. koht ajaga 54.21,8. Saarlaste arvestuses võrreldes Sõrve mehega oli jooksude seis küll 2 : 1, kuid esimese päeva miinussekundid jätsid Mairo saarlastest seekord teiseks. Oma kohti kindlustasid viimasel päeval ka Kalev Õisnurm ja Tarmo Mändla, nii oli Kalev M45 klassi võitja ja Tarmo M50 klassis teine. Võistkondlikult saavutas Team Mändla / SK Kaarma tubli 4. koha. Lääne-Saare valla veteranide meeskond oli 9.

Tublid olid kõik, kes suutsid selle võistluse läbida, finišis peegeldus jooksjate nägudelt nii rõõmu, et see teekond sai ette võetud ja ka läbitud, kui ka väsimust.

Ühtekokku oli põhijooksul lõpetajaid 540. Noortejooksul lõpetas 114 jooksjat.