Taritu võitis rahvaliiga

FC Taritu lõpetas oma kuuenda hooaja tavapärasest märksa kaugemal, Ida-Virumaal. Põhjuseks rahvaliiga finaal, vastaseks FC Molycorp Silmet .

Play-off’i esimeses ringis loositi FC Taritu vastaseks JK Terav Sats, kes komplekteerimisprobleemide tõttu Saaremaale siiski ei jõudnud. Seega pääses Taritu mänguta 16 parima meeskonna sekka. Kaheksandikfinaalis võitis Taritu koduväljakul FC Somniumi 7 : 2 .

Veerandfinali raske kohtumine Pärnu FC peedu vastu nende kodustaadionil lõppes FC Taritu 1 : 0 võiduga – esimene võõrsil teenitud võit! Poolfinaal mängiti taas Saaremaal, vastaseks loositi jällegi Pärnumaa meeskond, seekord FC Audru. Märkimisväärse fänniarmeega Taritusse sõitnud Audru pidi tunnistama Taritu 10 : 6 paremust. Juba võis unistada esimesest rahvaliiga võidust, teadagi, süües kasvab ju isu.

Sillamäel ootas Taritut ees tehnilist ja kiiret jalgpalli mängiv FC Molycorp Silmet, rohkem saalijalgpallile keskenduv meeskond. Molycorp Silmet oligi kogu mängu vältel üritav pool, kuid enamjaolt lõppesid rünnakud Taritu kaitseliinis või jäid pealelöögid ebatäpseks. Oma võimalused olid ka Taritul, lisaks kahele löödud väravale olid tabamustele lähedal pea kõik Taritu mängumehed.

Normaalaja lõpuvile kõlades näitas tabloo võrdset 2 : 2 seisu, ees ootasid veel rasked 30 minutit lisaaega. Kaks 15-minutilist perioodi väravaarvele aga lisa ei toonud ja ees ootasid penaltid. Penaltiseerias näitasid “kindlamat jalga” kauged külalised – Taritu mängumehed realiseerisid oma viis võimalust sajaprotsendiliselt. Sillamäe meeskonna saagiks jäi neli tabamust.

Eduka hooaja vältel kandsid FC Taritu särki Raimond Salong, Martin Prostang, Kristen Mere, Kaarel Mai, Edmond Salong, Kalmer Prostang, Peeter-Jaak Ait, Keito Liiv, Argo Kabel, Janek Meet, Mihkel Alamaa, Karl Grepp, Alex Salong, Kevin Kruuser, Priit Salong, Andri Kasela, Margus Valge, Kaarel Kööp, Hurmet Heinmaa, Toomas Ojavee, Ott Ramst, Karli Allik ja Johan Vahter.

FC Taritu tänab toetuse eest parimaid fänne ja Lääne-Saare valda.