Lümanda tüdrukute edukad jalgpallilahingud maakonnas ja vabariigis

PRONKSINAISKOND: Ees Victoria Vihmann (väravavaht, meie parim); esireas vasakult Edith Ly Lindau, Lisett Nurja, Eva Ratas, Laura Toomesoo, Marii Silts, Helina Tarkmeel; tagareas vasakult Liisi Salong (meie vilistlane, maakonna parim jalgpallur mõned aastad tagasi, naiskonna juhendaja Viljandis), Kerli Kask, Kristin Himmist ja Jaanika Himmist. LIISI SALONG

PRONKSINAISKOND: Ees Victoria Vihmann (väravavaht, meie parim); esireas vasakult Edith Ly Lindau, Lisett Nurja, Eva Ratas, Laura Toomesoo, Marii Silts, Helina Tarkmeel; tagareas vasakult Liisi Salong (meie vilistlane, maakonna parim jalgpallur mõned aastad tagasi, naiskonna juhendaja Viljandis), Kerli Kask, Kristin Himmist ja Jaanika Himmist.
LIISI SALONG

2005. aastal võitsid Lümanda kooli noormehed Eesti jalgpalli liidu aastalõpu saalijalgpalliturniiril teise koha. See oli esimene edukas jalgpallivõistlus meie õpilastele. Teine vabariiklik tunnustus tuli juba järgmisel sügisel. 2006. a üllatasid Lümanda tüdrukud Eesti koolispordi liidu meistriliiga vabariiklikus finaalis kolmanda kohaga.

Kõikidel vahepealsetel aastatel on kooli jalgpallurid (nii poisid kui ka tüdrukud, saalis ja õues) käinud vähemalt korra õppeaasta jooksul vabariiklikul turniiril ja saavutanud kohti neljandast üheksandani. 2013. ja 2015. aasta oktoobris Viljandis EKSL-i finaalis saavutati taas pronksmedalid. Tänavu mängisid naiskonnas Victoria Vihman (väravavaht, meie parim), Edith Ly Lindau, Lisett Nurja, Eva Ratas, Laura Toomesoo, Marii Silts, Helina Tarkmeel, Kerli Kask, Kristin Himmist ja Jaanika Himmist.

2007. aastal toimusid Lümandas Saare maakonna meistrivõistlused jalgpallis. Kõik aastad on noormeeste turniiril osalenud Lümanda ja Salme. Lümanda on tüdrukute turniiridel ainuke, kes on osalenud kõigil üheksal korral. Läbi aegade on osalenud 18 noormeeste koolivõistkonda ja 15 koolinaiskonda.

Tüdrukute esimesel võistlusel osales vaid kaks kooli, osavõturohkeim oli 2012. aasta, kui osales 10 esindust. Poiste turniiridel oli 2009. ja 2011. aastal koguni 12 meeskonda meistritiitlit püüdmas. Kõige enam on olnud võistkondi (poiste ja tüdrukute omi kokku): 2009., 2011. ja 2012. a – 21. 2011 üllatas tõsise lumetormiga, mõnikord on ka vihma tibutanud, enamasti on ilmad olnud päikselised.

Salme noormehed on võitnud tiitli viiel korral. Lümanda noormehed ja neiud on tulnud mõlemad neli korda II või III kohale. Lümanda naiskond on võitnud neli meistritiitlit. Tüdrukud on auhinnalise kohata jäänud vaid 2009. a. Seega on meistrivõistlustel tüdrukute osas olnud tugevaim just Lümanda. Salme piigadel on kolm meistritiitlit ja kolm medalikohta. Nii tüdrukute kui ka poiste arvestuses on meistritiitleid jagunud vaid neljale koolile: tüdrukutest veel Kahtlale ja Saaremaa ühisgümnaasiumile, poistest SÜG-ile, Kuressaare gümnaasiumile ja Kuressaare Vanalinna koolile.

Lisaks nendele turniiridele toimuvad maakonnas klubide organiseeritud turniirid ja viimastel aastatel on just Lümanda piigad olnud esikoha pärast võistlemas. Kahel viimasel hooajal ja ka sel õppeaastal on meie jalgpallitüdrukud olnud eriti edukad ja võitnud ridamisi turniire. Siin on lisaks kooli kehalisele kasvatusele suur tugi ja toetus ning edu aluseks väga tublide treenerite töö ja panus Arli Saarelt ja Sander Viiralt.

Urve Vakker

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 163 korda, sh täna 1)