Apteegi abivalmis töötajaskond ootab lisa (6)

OOTAVAD UUSI TÖÖKAASLASI: Euroapteegi proviisorid Maarja Vokk ja Albina Tuuling ootavad sõbralikke ja abivalmis kolleege. TAMBET ALLIK

OOTAVAD UUSI TÖÖKAASLASI: Euroapteegi proviisorid Maarja Vokk ja Albina Tuuling ootavad sõbralikke ja abivalmis kolleege.
TAMBET ALLIK

Tänavu sügisel Kuressaare Maxima kaupluse ruumes avatud Euroapteek ootab oma rõõmsasse meeskonda farmatseuti ja proviisorit.

“Kuna üks meie Kuressaare apteegi töötaja läks lapsehoolduspuhkusele, otsime juurde proviisorit või farmatseuti,” ütles OÜ Euroapteek värbamise ja sihtotsingu spetsialist Irma Mäss. “Kindlasti saame hakkama, kui tuleb ainult üks uus töötaja, aga ideaalis võiks neid olla kaks – siis oleks meil täiskomplekt töötajaid ja järjest kasvava käibega apteegi koormuse saaks ilusti ära jagada.”

Vajalik on vastav haridus

Kuna proviisori- ja farmatseudiametit tohib pidada vaid eriala­spetsialist, peab apteekriks soovijal olema vastav haridus. “Farmatseudihariduse omandamine võtab aega kolm, proviisoril viis aastat,” märkis Mäss.

Ta lisas, et tänapäeval napib farmatseudi- ja proviisoriharidusega inimesi isegi suurlinnades. “Siin saarel on neid vaid loetud arv,” tõdes ta.  Seetõttu on apteekriks oodatud ka need inimesed, kel on küll vastav haridus, ent sel alal töötamises olnud pikk paus. “See paus ei ole takistus – küll koolitused aitavad end kõige vajalikuga kurssi viia,” kinnitas Mäss. Lisaks erialasele haridusele on Irma Mässi sõnul oluline, et tulevane apteeker oleks hea suhtleja, sõbralik ja lahke nii klientide kui ka kolleegidega. “Kõik muu on õpitav,” lisas ta.

Farmatseudi ja proviisori igapäevased tööülesanded apteegis kattuvad. Ehkki tööpakkumises on kirjas, et apteek pakub apteekritele täistööajaga ja vahetustega tööd, on oodatud ka inimesed, kes soovivad töötada poole või veerand koormusega.  “Üritame paindlikud olla nii töökoormuse kui ka -graafiku osas,” tähendas Mäss.

Apteekri töötasu suurus oleneb konkreetse inimesega sõlmitud kokkuleppest. “Palga suurus sõltub ju koormusest ja sellest, kas ja kui suurt kompensatsiooni inimesel tööl käimiseks tarvis on,” selgitas Mäss.

Et apteekreid motiveerida, makstakse neile müügi pealt boonust. “Apteeker soovitab lisaks ravimitele kliendile ka erinevaid toidulisandeid ja kosmeetikatooteid. Sellepärast on apteekril lisaks põhitöötasule ette nähtud ka lisatasud.”

Kuna ettevõte peab oluliseks oma töötajate tervist, on neile ette nähtud sporditoetus, et töötaja saaks oma tervist turgutada tasuta või soodsama hinnaga.

“Iga meie töötaja võib astuda MTÜ Spordiselts liikmeks ja kasutada seltsi pakutavaid hüvesid,” rääkis Mäss. Euroapteegi Saaremaa töötajad saavad näiteks osaleda klubi InShape trennides, käia võrkpallitrennis ja GOSPA-s ujumas.

Euroapteek korraldab oma töötajatele ka toredaid ühis­üritusi – suve- ja talvepäevi, sportlikke ettevõtmisi.

Samuti pakub Euroapteek karjäärivõimalust. “Võimalus on saada meie apteegiketis apteegi eest vastutavaks isikuks või apteegijuhatajaks,” selgitas Irma Mäss. “Kui keegi meie Saaremaa töötajaist plaaniks aga näiteks Kuressaarest Tallinna kolida, leiame talle uue töökoha mõnes meie pealinna apteegis või sobivusel ettevõtte kontoris.”

Praegu on Kuressaare Euroapteegis ametis kaks proviisorit ja konsultant. “Kuna konsultant ei ole eriharidusega, siis on tema ülesanne hoolitseda selle eest, et apteek oleks korras ja kena, ja müüa tooteid, mis ei ole ravimid.”

Klientide puudust ei ole

Proviisor Albina Tuuling on ühtlasi apteegi juhataja. Kui Tuuling on Kuressaares apteekrina töötanud juba aastaid, siis proviisor Maarja Vokk lõpetas proviisoriõpingud alles tänavu suvel. Voki sõnul tahtis ta kindlasti kodusaarele jääda. “Kevadel pakuti, et tuleksin siia Euroapteeki tööle ja nüüd töötangi siin, kuna see oli kõikidest pakkumistest parim,” rääkis ta.

Mõlemad proviisorid ootavad endale kolleege, kes oleksid sõbralikud, avatud ja abivalmis.

Külastajate puuduse üle 1. oktoobril avatud Euroapteegi töötajad kurta ei saa. “Maximas käib ju palju rahvast ja paljud neist astuvad apteegist läbi,” lausus Vokk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 945 korda, sh täna 1)