Pöide ja Orissaare valla eakate pidu

Orissaare eakad Tornimäel peol LIIA OTS

Orissaare eakad Tornimäel peol
LIIA OTS

Reede, 20. november oli Tornimäe rahvamajas rahvarohke ja tore päev. Kella üheteistkümneks kogunesid taas kahe naabervalla auväärsemasse ikka jõudnud inimesed, et koos pidu pidada.

Ühist pidu pidasid Pöide ja Orissaare rahvas juba neljandat korda. Hetkeks võis unustada karmi reaalsuse, et inimesi jääb valdades iga aastaga üha vähemaks. Meie suur saal oli rahvast täis.

Avaloona jäi kõlama laul “Lootus” Irma Jäe esituses (juhendaja Tiina Sünter). Tervituskõne oli seekord Pöide vallavanemalt Andres Hansolt.

Laval astusid üles väikesed tantsijad Tornimäe lasteaia Sipsikute rühmast ja pisut suuremad tantsutüdrukud Tornimäe noortekeskusest (juhendaja Anne Keerd).

Näitering Tungal esitas pildikesi lavastusest A. Valton “Kahekõned“(juhendaja Krista Kütt). Esinejate ülesastumised võttis päeva lõpupoole kokku lauluansambel Vokiratas (juhendaja Enda Juht).

Keskpäeval pakuti vanade eestlaste jaoks rituaalse tähendusega ja pidulikumat rooga – tanguputru. Magustoiduks sai maitsta tarretist, kooki ja kringlit.

Esinemiste ja söögipauside vahed täitis ansambel Kaisukaru, kelle lugude saatel ka jalga keerutati. Kindlasti oli võimalus ka sõprade-tuttavatega juttu puhuda.

Veel kord suur tänu kõigile, kes selle päeva kordaminekule kaasa aitasid: peolistele kohale ja koju tagasi saamisel transpordiabi pakkusid, toidud valmistasid või kohale toimetasid, lauad katsid ja koristasid, peolistele esinesid, peost iseoma ja teiste rõõmuks osa said.

Aitäh, et olete olemas!

Aili Ansper, Pöide valla sotsiaaltöö spetsialist

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 202 korda, sh täna 1)