Tammiavade vajaduse otsustab töögrupp (4)

Väikese väina tammi avade ehituse töögrupp saab teha ettepanekuid uuringute ning ka konkreetselt ehituse rahastamiseks või mitterahastamiseks.

Alanud aasta esimeses kvartalis annab töögrupp oma tööst ülevaate riigikogu keskkonnakomisjonile, ütles Saarte Häälele keskkonnaministeeriumi pressiesindaja Berit-Helena Lamp.

Lamp lisas, et, et vajadusel kaasatakse töögruppi ka eksperte. Esimene koosolek on tema sõnul kavas kokku kutsuda jaanuari keskpaigas.

Ettepaneku töögrupi loomiseks tegi keskkonnaministeeriumile riigikogu keskkonnakomisjon möödunud aasta 28. septembril. Nädal varem anti keskkonnakomisjonile üle 3917 allkirjaga pöördumine Väikese väina tammi avade rajamiseks. Allkirju hakati Ida-Saaremaal ja Muhus koguma juuni lõpus.

Tammi avade rajamise eesmärk on päästa Väikese väina ökosüsteem. Nimelt leiavad algatuse pooldajad, et Väikese väina päästaks kinnikasvamisest vaid väinatammi avade rajamine, mis paneks vee liikuma.

Samas on esitatud ka mõneti vastupidiseid seisukohti. Näiteks 2009. aastal läbi viidud uuringu ja samal aastal koostatud eksperthinnangu kohaselt tammiavad väina keskkonnaseisundile märkimisväärset mõju ei avalda.

Spekuleeritud on ka selle üle, kui palju tammiavade rajamine maksma võiks minna. Viimati väljaöeldud summa on umbes kolm miljonit eurot.


Otsustajad

Aasta lõpul moodustatud 13-liikmelisse töögruppi kuuluvad: maavanem Kaido Kaasik, Pöide vallavanem Andres Hanso, Orissaare vallavanem Vello Runthal ja Muhu vallavanem Raido Liitmäe, keskkonnaministeeriumi asekantslerid Harry Liiv ja Marku Lamp, merekeskkonna osakonna juhataja Rene Reisner, nõunikud Hanno Zingel ja Liivika Näks. Lisaks kuuluvad töögruppi, Taivo Linnamäe majandusministeeriumist, Villu Lükk maanteeametist, Ramboll Eesti AS-i vaneminsener Aleksander Kollo ja ArborEst OÜ juhataja Heiki Hanso.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 788 korda, sh täna 1)