Füüsikaõpetaja Dubais: uus aasta tuli põleva hotelli ees (17)

TULI JA TULEKAHJU: Indrek Peil jäädvustas ennast nii maailma kõrgeima hoone, ilutulestiku kui ka all paremal servas näha oleva põleva hotelli taustal.  INDREK PEIL

TULI JA TULEKAHJU: Indrek Peil jäädvustas ennast nii maailma kõrgeima hoone, ilutulestiku kui ka all paremal servas näha oleva põleva hotelli taustal.
INDREK PEIL

Saaremaa ühisgümnaasiumi õpetaja Indrek Peil nautis aastavahetusel Dubais maailma suurimat ilutulestikku ning nägi ka 63-korruselise hotelli Address põlengut.

Peil kirjeldas, et vana-aastaõhtul oli Dubais laulupeo-aegset Tallinna meenutav melu. Tänavad oli rahvast täis, seal peeti piknikuid ja mängiti malet ning oodati ilutulestiku algamist.

Peili üllatuseks asus restoran, kus tema pidi aastavahetust vastu võtma, põleva hotelli lähedal. “Kui lauda istusime, oli juba üleni leekides torn otse meie ees, maailma kõrgeima ehitise kõrval,” rääkis Peil. “Kuidagi väga ebareaalne tundus see, meenutas nagu mingit filmi.”

Uue aasta tulekut põleng ei häirinud. Toimus uhke ilutulestik ning 26-kraadises soojas imiteeriti “valget aastavahetust” üksteisele kunstlund pihustades. “Rahvas oli väga rõõmus ja heas tujus ilma igasuguse alkoholita. Hotelli põlemine ei häirinud kedagi. See oli nagu tulevärgi osa.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 875 korda, sh täna 1)