Kommunaalprojektil tuleb “korteris” äritegevus lõpetada (45)

KUIDAS EDASI? Eile said projekteerimisfirma töötajad (vasakult) Silja Jakobson, Kai Keel ja Veljo Maripuu end veel Tiigi tänava büroos kamina paistel soojendada. Reedel nad seal vähemalt tööasjus enam olla ei tohiks. RAUL VINNI

KUIDAS EDASI? Eile said projekteerimisfirma töötajad (vasakult) Silja Jakobson, Kai Keel ja Veljo Maripuu end veel Tiigi tänava büroos kamina paistel soojendada. Reedel nad seal vähemalt tööasjus enam olla ei tohiks.
RAUL VINNI

Tiigi tänav 2

Tiigi tänav 2

Kuressaare linnavalitsuse kinnitusel peab Tiigi tänaval kaks korterit kokku ehitanud Kuressaare Kommunaalprojekt sealsel pinnal äritegevuse 8. jaanuarist lõpetama.

Tiigi 2-2 asuv pind on tüliõunaks olnud mõnda aega. Saarte Hääl kirjutas juba 2014. aasta sügisel, kuidas Tiigi tänaval kaks korterit kokku ehitanud Kuressaare Kommunaalprojekt OÜ tahtis ruumid büroona kasutusele võtta.

Linnavalitsus leidis, et selleks puudub seaduslik alus, ja kinnitas, et kui firma seda siiski teeb, võib ta kaela saada korraliku trahvi. Suurim võimalik trahvisumma, millega ettevõtjat hoiatati, küündis 64 000 euroni.

Kõnealuse krundiga on asjad olnud segased, sest kinnistul on kaks elamut, millest teise aadress on Tolli 12. Kaks maja on omavahel aga ühendatud. Selleks, et firma võinuks esimesel korrusel asuvat pinda büroona kasutada, pidanuks kasutusloale jah ütlema kõik korteriomanikud. Päris kõik sellega nõus aga polnud.

Üleeile Kuressaare Kommunaalprojektile saadetud märgukirjas nendib linna ehitusjärelevalve insener Aivo Kesküla, et mullu novembri alguses otsustas linn küll muuta kõnealuse pinna – nimetades seda läbivalt korteriks – kasutusotstarbe eluruumist bürooks, kuid sama otsusega peatati kasutusotstarbe muutmise otsuse kehtivus kuni kohtulahendi saamiseni.

Paar päeva enne aastalõppu pöördus aga üks majaelanikest, Klarika Sander Komulainen kliendina Kommunaalprojekti “korterisse” ja veendus, et see näeb välja kui büroo. Samuti oldi seal valmis talle projekteerimisteenust osutama.

Majaelanik teavitas seepeale linnavalitsust ja Aivo Kesküla ning järelevalve ja kriisireguleerimise spetsialist Karel Koovisk tõttasid juba samal päeval olukorda kontrollima. Märgukirja kohaselt kinnitanud “korteris” olnud projekteerija neile, et seal pakutaksegi projekteerimisteenust ja ruumides tegutseb büroo.

Linnaametnike otsus oli seepeale ühene: Kuressaare Kommunaalprojektil tuleb kõnealusel pinnal avaliku teenuse pakkumine ja büroona tegutsemine lõpetada juba selleks reedeks.

Tuge selleks annab ka Tallinna ringkonnakohtu sügisene otsus, mis kinnitab, et sellises mahus ümberehituseks olnuks vaja maja kõigi korteriomanike nõusolekut. Seda aga polnud. Riigikohus omakorda otsustas jätta kassatsioonkaebuse sootuks menetlusse võtmata.

Kuressaare Kommunaalprojekti juhataja Veljo Maripuu juhtis eile tähelepanu just sellele tõsiasjale, et linnavalitsus andis siiski novembri alguses välja korralduse muuta Kuressaare Kommunaalprojekti Tiigi tn 2-2 asuva korteri kasutusotstarve eluruumist bürooks.

“Seoses naabermajas korterit omava Klarika Sander Komulaineni algatatud kohtuprotsessidega linna ja Kommunaalprojekti vastu on linn pidanud vajalikuks bürood lubava korralduse ise peatada,” märkis Maripuu, lisades, et ettevõte on selle peatamise halduskohtus vaidlustanud. “Juhul, kui ei esine alust keelduda kasutusotstarbe muutmisest, ei saa linn ka hirmust järgmiste kohtuvaidluste ees oma haldusakti peatada.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 190 korda, sh täna 1)