Šaakalist sai Eestis ametlikult väikeuluk

Keskkonnaminister Marko Pomerants kinnitas eile jahieeskirja muudatuse, millega lisati kütitavate väikeulukite nimekirja Eestisse elama asunud šaakal.

Keskkonnaagentuuri, keskkonnaameti ja Eesti jahimeeste seltsi ettepanekul lisati šaakal väikeulukite nimekirja ning sätestati šaakali küttimiseks lubatud jahipidamisviisid ja -aeg, teatas BNS-ile keskkonnaministeeriumi pressiesindaja.

Esimest korda määrati šaakal kui liik Eestis jahikaamerate abil mõned aastad tagasi. Alguses arvati, et šaakal on võõrliik, kuid nüüdseks on kindlaks tehtud, et šaakal on meile levinud looduslikul teel. Šaakal on oma suuruselt karu, hundi ja ilvese järel neljas kiskja meie aladel, kes murrab ka väiksemaid koduloomi.

Arvestades šaakali kiiret sigimisvõimet ja suhteliselt varjatud eluviisi, võib temast kiiresti saada nuhtlus meie lambakasvatajatele ning seetõttu ka poollooduslike koosluste hooldamisele ja seal pesitsevatele linnuliikidele.

Kuna šaakali ökoloogiast on vähe teada, on tema kohta täiendavate andmete kogumine väga oluline. Seetõttu tuleb kütitud või surnult leitud šaakalist kohe teavitada keskkonnaametit.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 314 korda, sh täna 1)