Väärikad mehed teevad klubi

ESIMENE KOHTUMINE: Esiplaanil Ants Kangur pabereid uurimas. Taamal vaidlevad Eini Lipu ja Heigo Kips, Taivo Parbus on mõttesse vajunud. TAMBET ALLIK

ESIMENE KOHTUMINE: Esiplaanil Ants Kangur pabereid uurimas. Taamal vaidlevad Eini Lipu ja Heigo Kips, Taivo Parbus on mõttesse vajunud.
TAMBET ALLIK

Eile pärastlõunal kogunes Kuressaare päevakeskuse puhketuppa 13 meest, et arutada ainult meestele mõeldud klubi loomist.

Avaüritusel osales ka kaks naist, kuid tulevikus saavad naised klubi üritustel osaleda vaid kutsutud külalistena.

Eilsel kohtumisel valiti viieliikmeline initsiatiivgrupp, kes seab kokku klubi põhikirja. Ühtlasi kuulutati välja nimekonkurss. Esialgu jäädi nime “Saaremaa väärikate meeste klubi” juurde.

Koos hakatakse käima Kuressaare päevakeskuse ruumides, kuid klubisse on oodatud väärikad mehed  ka maalt.

Enamik kokkutulnuid on varem tegutsenud ehitusalal või töötanud autojuhina. On ka üks arst ja põllumees.

Üks mõtte algatajatest Ants Kangur leidis, et pensionäridele pakutavad tegemised on kõik naiste poole kaldu. Meeste jaoks on vaid arvutiõpe ja mälumäng.

Sarnaseid klubisid on tema teada üle Eesti mitmeid. Vanemad neist on tegutsenud juba paarkümmend aastat. Eelmise aasta mais toimus Lagedil ka meesteklubide üleriigiline kokkutulek.

Kiiresti jõuti ühele meelele selles, et klubi tuleb moodustada mittetulundusühinguna. Raskusi tekitas hoopis viie mehe leidmine initsiatiivgruppi, sest kellelgi ei pidavat vaba aega olema. Tulevaste ettevõtmistena pakuti vestlusringe, loenguid, reisimist ja lihtsalt kooskäimist, toetust loodetakse saada erinevatest projektidest.

Initsiatiivgrupp koguneb klubi põhikirja arutama järgmisel teisipäeval. Seejärel antakse ajakirjanduse vahendusel teada asutamiskoosoleku toimumisaeg.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 824 korda, sh täna 1)