Suur koertenäitus toob suvel saarde sadu kenasid koeri

Ühepäevane koertenäitus toimub juuli eelviimasel päeval linnastaadioni kõrval asuval muruplatsil. Osalejaid on seal prognoositavalt 400.

Eesti kennelliidu näituse toimkonna esimees Marko Lepasaar ütles, et nad soovivad saarlastele ja Saaremaa külalistele pakkuda võimalust kas oma lemmikutega osaleda või saada lihtsalt osa koertenäituse melust ja näha Kuressaares parimaid näitusekoeri. Näitus kestab ühe päeva, algab laupäeval, 30. juulil juba kell 10 hommikul Kalda pst platsil staadioni kõrval ja lõpeb samas õhtul kell 18.

“Oleme üritust reklaamides saanud sooja tagasisidet nii eestlastelt kui ka väljastpoolt – Helsingi näitusel olime väljas oma infoboksi ja Saaremaa näituse reklaamiga, mida soome koerasõbrad ja Helsingi näitusel osalejad innukalt kaasa haarasid,” rääkis Lepasaar. “Jagasime seal hulgaliselt Kuressaaret ja Saaremaad tutvustavaid infovoldikuid ja näitasime Saaremaad tutvustavat videofilmi,” lisas ta. Infomaterjalide eest on kennelliidu inimesed tänulikud Saaremaa turismikorraldajatele.

Koertenäitusele on oodata hulgaliselt osalejaid. Lepasaare sõnul prognoosivad nad osalejate arvuks kuni 400 osalejat. “Koerad, kes näitusel osalevad, on sotsialiseeritud, pestud-kammitud-trimmitud, koeraomanikud vastutustundlikud,” kinnitas ta. Kuressaares jalutavad neil päevil ringi parimad näitusekoerad Eestist, Soomest, Lätist, Leedust, Rootsist, Venemaalt ja veel kaugemaltki. Koeri hindavad rahvusvahelised kohtunikud.

Sama nädala pühapäeval on Marko Lepasaare sõnutsi kavas korraldada Saaremaal ka Eesti kennelliidu suvepäevad. “Ettevalmistuste käigus oleme saanud saarlaste sooja vastuvõtu osaliseks – suur tänu külalislahkuse eest,” ütles Lepasaar.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 357 korda, sh täna 1)