KODANIK KÜSIB: Miljöö või turvalisus? (2)

Toimetuse poole pöördus kodanik murega: Kuressaare kesklinna ülekäiguradade valgustus on kehv, mistõttu need on pimedal ja mustal ajal halvasti märgatavad. Tema arvates on põhjuseks vanalinna alal kasutatavad stiilsed, kuid otstarvet ebapiisavalt täitvad valgustid. “Kas miljöö või inimeste turvalisus?” küsib kodanik.

Linnavalitsus teatas kommentaariks, et tänavavalgustuse rekonstrueerimisel tuli vanalinna alal lähtuda muinsuskaitse eritingimustest. Lisaks valgustite välimusele nähti ette, et valgus peab vanalinna alal olema hajutatud ja sooja tonaalsusega.

Muinsuskaitseameti Saaremaa vaneminspektor Keidi Saks märkis, et Kuressaare vanalinna tänavavalgustuse uuendamisel said kõik tänavavalgustuspostid uued leedlambid. “Muinsuskaitse eritingimused nägid ette sooja tonaalsusega lampide kasutamise vanalinna muinsuskaitsealal, et eristada seda ülejäänud linna kontekstist. Ülekäiguradade väljavalgustamist tingimustes ei kohustatud. Seega on tänavavalgustusprojektist lähtuvalt ülekäiguradade lisavalgustamist kasutatud vanalinnas vaid üksikutes kohtades,” selgitas ta.

Kuressaare vanalinna suurema liiklemissagedusega tänavatel on autode piirkiirus 30 km/h ning autojuht peaks jõudma reageerida, ütles Saks ja lisas, et pigem on kohati probleemiks ülekäigurajale liiga lähedal parkivad autod, mille tagant ei ole võimalik teed ületavat inimest näha.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 424 korda, sh täna 1)