Koerteklubi loodab uut väljakut kevadeks (6)

TÖÖ KÄIB: Linttraktoriga töötab tulevasel koerte harjutus- ja võistlusväljakul Herman Pihlas. TAMBET ALLIK

TÖÖ KÄIB: Linttraktoriga töötab tulevasel koerte harjutus- ja võistlusväljakul Herman Pihlas.
TAMBET ALLIK

Koerteklubi Aktiiv loodab uut harjutus- ja võistlusväljakut Marientali tee ääres kasutama hakata saabuval välihooajal.

“Eks see, kui kiiresti me sinna peale saame, sõltu sellest, kuidas jõuame väljaku ette valmistatud,” ütles MTÜ Koerteklubi Aktiiv juhatuse esimees Greta Rüütel. “Linnavalitsus lubas meid oma jõududega ka natuke aidata.”

Kuna Marientali tee 4 puhul on tegu madala maaga, käib praegu platsi täitmine.

Rüütli sõnul on kavas katta plats vähemalt osaliselt kunstmuruga. “Haljastamisega oleks paraku nii, et kuni murukamar saaks piisavalt tugevaks, et sinna peale koertega jooksma minna – ja agility’s on see koormus väga suur –, peaksime ilmselt veel paar aastat ootama,” põhjendas Rüütel

Kuna esialgu koerteklubile rentida kavatsetud maa-alal kasvavad kaitsealused taimeliigid, tuli võistlus- ja harjutusväljaku asukohta pisut rohkem tee poole nihutada. “Kõige käpalisterohkema ala pealt ära,” tähendas Rüütel. Ta lisas: “Ehkki plats tuleb esialgu plaanitust pisut väiksem, on see treenimise ja enamiku võistluste jaoks siiski täitsa paras. Agility- ja kuulekuse võistlusi saab sellise suurusega platsi peal väga edukalt korraldada.”

Rüütli hinnangul on uue väljaku asupaik väga sobiv.

“Kohaga oleme väga rahul,” kinnitas ta. “Enamik toob oma koerad kohale niikuinii autoga. Kuna lähemad elamud jäävad kaugele, pole muret, et koerte haukumine elanikke häiriks. Ka autoliiklus jääb piisavalt kaugele ja see ei ole väga tihe.”

Esimene ametlik võistlus koerte kuulekuses on kavas 30. aprillil. “Praegu on veel vara öelda, kas saame selle korraldada oma uuel platsil või mitte,” lausus Greta Rüütel.

Linnavolikogu otsustas anda 4500 m² suuruse maa-ala Marientali tee 4 MTÜ-le Koerteklubi Aktiiv koerte harjutus- ja võistlusväljaku rajamiseks tasuta kasutada viieks aastaks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 283 korda, sh täna 1)