Linnaisad tunnustasid tegijaid ja tegusid

AASTA TEGIJA: Linnapea Madis Kallaselt tunnustust vastu võttev Žanna Kreštšenko vahendajaks kogukonna ja politsei vahel. Pildil veel Tiia Leppik. TAMBET ALLIK

AASTA TEGIJA: Linnapea Madis Kallaselt tunnustust vastu võttev Žanna Kreštšenko vahendajaks kogukonna ja politsei vahel. Pildil veel Tiia Leppik.
TAMBET ALLIK

2015. aasta teoks kuulutati eilsel Kuressaare linnapea Madis Kallase ja volikogu esimehe Toomas Takkise vastuvõtul Kuressaare kindluse arendusprojekti lõpetamine. Aasta tegijaks aga linna piirkonnapolitseinik Žanna Kreštšenko.

Tänavu esimest korda kaheosalisena toimunud linnaisade vastuvõtt tõi kutsutud esmalt pärastlõunasel ajal raekoja saali, et näha ja kuulda, kellele antakse sel korral linna tunnustused.

Tunnustuste kätteandmisel tõdes linnapea Madis Kallas oma kõnes, et Kuressaare linn on juba pikki aastaid tunnustanud neid, kes eelneval aastal paistsid oma tegevusega mõneti rohkem silma kui teised, või neid, kes pikkade aastate vältel on oma tegevusega teinud Kuressaarest veel parema koha, kus elada, töötada või puhata.

Samuti on tunnustatud neid, kes kaugemalt tulnuna on jätnud oma tegevusega jälje linnapilti või inimeste meeltesse. “Need ülesanded ei ole sugugi lihtsad, sest tegusaid inimesi on Kuressaares palju kõigis valdkondades ja igal aastal neist vaid üksikud välja valida on kõike muud, kui kerge,” tunnistas ta.

Põhjuseid, miks Saaremaa muuseum aasta teo tiitli endale sai, oli mitmeid. Suurim neist oli ilmselgelt see, et edukalt viidi lõpule rohkem kui kümme aastat ettevalmistatud ja kuus aastat kestnud Kuressaare kindluse ja Saaremaa muuseumi arendamise projekt.

2014. aasta oktoobrist linna piirkonnapolitseinikuna töötav Žanna Kreštšenko on aga tõestanud, et turvalisuse loomise võti peitub koostöös ja suhtlemises kogukonnaga ning selleks tuleb kohalike inimestega nii rääkida kui ka neid kuulata.

Aasta teoks spordis nimetati 14. Eestimaa suvemängud, mis sedakorda toimusid läinud suvel Kuressaares. Kogu Eestit haaravatel mängudel osales 3114 sportlast 24 linnast ja 67 vallast. Mängudel osalesid kõik 15 maakonda ja võisteldi 26 spordialal.

Haridusvaldkonnas oli aasta tegusid kokku kolm. Tunnustuse vääriliseks peeti nt Kuressaare gümnaasiumi abituriendi Maria Pihlase saavutusi hiina keeles. Tänu heale keeleoskusele saab ta järgmisel aastal õppida Shanghais. Samaväärseks tunnistati ka Saaremaa ühisgümnaasiumi teadusteatri juhendamine. Juba viie aasta jooksul on teadusteater üllatanud publikut põnevate katsete ja eksperimentidega keemias ja füüsikas. Kartmatult astuti teiste kooliteatrite kõrval üles ka 2015. aasta Saaremaa miniteatripäevadel.

Kolmas aasta tegu hariduses oli aga huvihariduskonverentsi korraldamine. Mullu Kuressaares toimunud I üle-eestilise huvihariduskonverentsi projektijuht oli Kuressaare gümnaasiumi huvikooli Inspira juhataja Inge Jalakas.

Aasta tegu kultuuris oli aga ilmeksimatult Albert Uustulndi mälestusmärgi idee teostus. Saaremaa merekultuuri selts võttis juba mõned aastad tagasi nõuks viia ellu idee püstitada meie oma rahva kirjanikule mälestusmärk mõnes Kuressaare kenas paigas. Sobiv koht leiti linnuse vallikraavi kaldal, kust hea ilmaga Vahase kätte paistab. Kirjaniku 90. sünniaastapäevaks oli see igati väärikas kink.

Esmakordselt anti üle ka kultuurisõbra tunnustus. Aasta kultuurisõber on Eesti rahvusringhäälingu Saaremaa korrespondent ja uudistetoimetaja Margus Muld, kes on Saaremaad hoidnud Eesti telepildis ja raadioeetris juba aastaid. Tema eetrilood saarte elust-olust on osutunud palju väärtuslikumaks kui mistahes reklaamikampaaniad.


TUNNUSTUSI JAGUS KÜLL JA VEEL

 • Linna pikaajalised töötajad – Liana Kaasik, Kati Aus
 • Aasta hoolekandja  – Liia Toom
 • Aasta tervishoiutöötaja –  Ülle Käsk
 • Kaunite kunstide stipendium – Tiiu Maripuu
 • Aasta parim noorsportlane – Marie Pihlas
 • Aasta parim sportlane – Mihkel Räim
 • Aasta parim treener –  John Kaju
 • “Värv Kuressaare majal” – Kohtu 16, Vahe 1, Aia 62
 • “Kuressaare piirdeaiad korda” – Tolli 29, Transvaali 54
 • Parimad ehitised – Õie 2, Kuressaare Ida-Niidu lasteaed; Garnisoni 4 korterelamu;  Tuule 12 eramu
 • Turvalise elukeskkonna tagaja – Kätlin Poopuu
 • Aasta tööandja –  EBC Ehitus AS
 • Aasta tööandja – Saare Erek AS
 • Aasta tööandja – Ouman Eesti OÜ
 • Aasta tööandja – Meisterberg OÜ
 • Aasta tööandja – Arens Ehitusettevõtted OÜ
 • Aasta tööandja – Klotoid OÜ

Tunnustatute täisnimekiri 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 434 korda, sh täna 1)