Rondo tähistab sünnipäeva vaatemängulise kontserdiga

Kakskümmend aastat on möödunud esimesest vanamuusika sugemetega kontserdist Kuressaare piiskopilinnuses, mille ilmestamiseks tehti arglik katse kanda võimalikult ajastukohaseid kostüüme. Ikka selleks, et paremini tunnetada sadu aastaid tagasi kõlanud muusika elukeskkonda. Praeguseks on vanamuusikaansambli Rondo tegijad jõudnud sinnamaale, kus nende enda jaoks kostüüm enam erilist rolli ei mängigi, olulisem on muusika ise.

Küll aga on kostüüm kui ajastu sümbol lavaliselt atraktiivne ja kuulaja jaoks paeluv. Eelseisval Rondo suurüritusel piiskopilinnuses on võimalik osa saada kostüümiajalugu tutvustavast töötoast, mille viib läbi tantsuansambli Saltatriculi kostümeerija Eve Valper Tartust.

Sünnipäevaüritus algab laupäeval, 23. jaanuaril kell 13 töötubadega. Ajalooliste pillide töötoas on juhendajate käe all kõigil huvilistel võimalik proovida mängimist erinevatel vanaaegsetel pillidel. Töötoas juhendavad pillimängijaid Kristi Saar, Natalja Laht, Heldi Vahter, Viktoria Justine Ilmast, Kertu Truumure ja Tiiu Maripuu. Ajaloolise tantsu töötoas saab Külli Kressa (Saltatriculi) juhendamisel tantsida ammuunustatud renessansstantse.

Vaatemänguline aastapäevakontsert algab kell 17. Esinemisvõimaluse saavad kõik praegused õpilased. Esmakordselt kõlab Rondo värskelt kandleansamblilt keskaja- ja renessanss­muusika. Praegustele õpilastele ja õpetajatele lisaks astuvad kontserdil üles Rondo endine liige Kaari Uus viola da gambal, Maarja Perens barokklautol ja Kristiina Pilden plokkflöödil. Kaasa teevad ka ajaloolise tantsu klubi Rondo Danzante Kuressaarest ja Saltatriculi Tartust.

Tiiu Maripuu, Rondo juht

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 101 korda, sh täna 1)