Saare Autogaas on väike, aga vastupidav ettevõte (2)

ÜHEMEHEFIRMA: Karle Seema on ühteaegu nii ettevõtte juht, tehnik, seadmete paigaldaja kui ka koristaja. RAUL VINNI

ÜHEMEHEFIRMA: Karle Seema on ühteaegu nii ettevõtte juht, tehnik, seadmete paigaldaja kui ka koristaja.
RAUL VINNI

Tänavu jaanuaris saab ühemehefirma Saare Autogaas tähistada 5. sünnipäeva. Kui tihtilugu öeldakse, et väikestel on suurte keskel keeruline ellu jääda, siis antud juhul tundub, et keerulist pole nagu midagi.

Saare Autogaasi omanik, juht ja töömees ühes isikus Karle Seema tunnistab, et huvitavad on senised viis aastat olnud kindlasti. Olgugi et nende aastate seas on olnud nii paremaid kui ka halvemaid.

Ta möönab, et algul oli vaja palju teavitustööd teha selleks, et tõsta inimeste teadlikkust tänapäevastest gaasiseadmetest ja kummutada erinevaid rahvalegende nõukaaegadest. Nõnda oli esimesel tegevus­aastal seadmepaigaldusi prognoositust vähem.

Gaasi hind on langenud

“Edaspidi aga hakkasid juba tulema olemasolevate klientide tuttavad, kes olid oma silmaga kogenud ja veendunud gaasiseadme kasulikkuses ja rahalises kokkuhoius,” rääkis Seema. Viimasel aastal, kui bensiinihind on kiiresti langenud, on huvi gaasiseadmete vastu jälle veidi jahedam kui aastat paar tagasi, kuigi kütuste hinnaproportsioon ei ole Seema sõnutsi tegelikult ka praegu gaasi kahjuks.

Kütuste hinna langus annab ettevõtte juhi kinnitusel tegelikult üsna tugevalt tunda, sest inimestele tundub bensiinihind praegusel ajal nt aastatagusega võrreldes suhteliselt soodne. “Ei olda aga kursis, et ka autogaasi hind on langenud ja kokkuhoiuprotsent on jäänud samaks,” nendib ta. Boonuseks peab Seema puhtamat välisõhku.

Positiivsemalt on firmale mõjunud ka viimastel aastatel mitme LPG-tankla rajamine Kuressaarde, aga ka tanklate võrgustiku märgatav suurenemine kogu Eestis.

Samas tõdeb Seema, et gaasiseadmete paigaldamise populaarsus on tasapisi ikkagi kasvamas. “Enne mind ei paigaldanud Saaremaal autodele nüüdisaegseid täispritse-gaasiseadmeid ükski firma,” märgib ta.

Saare Autogaasi põhiline töö ongi uute seadmete müük ja paigaldus. “Kui vaja, tõstan ühelt autolt teisele ning loomulikult pakun seadmetele ka hooldust,” räägib Karle Seema.

Ta lisab, et kuna viimasel ajal on üsnagi populaarne gaasiseadmetega autode ostmine, siis teeb ta klientide soovil ka ostueelset diagnostikat.

Kõrvalteenusena pakub Seema suviti eraisikutele ja firmadele muruniitmise ja hekipügamise teenust.

Kliente umbkaudu 400

Firma kliendid on 95 protsendi ulatuses saarlased. On ka Saaremaal tegutsevaid ettevõtteid. Ühtekokku on Saare Auto­gaasil praeguse seisuga umbkaudu 400 klienti. Ning Karle Seema on, nagu öeldud, nii ettevõtte juhataja, tehnik, paigaldaja kui ka koristaja.

Ta loodab enda sõnutsi väga, et saarlaste teadlikkus gaasiseadmete kasulikkusest nii rahakotile kui ka loodusele on tõusuteel. Töömahu suurenemisel tuleb Seemal kindlasti abiväge juurde palgata ja töötajaid ise ka välja koolitada.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 779 korda, sh täna 1)