Saaremaa töötutest on suurem osa ehitajad (23)

Töötukassa statistika annab aimu sellest, kes olid läinud aastal ametiala järgi Saare maakonnas need, kes end töötuna arvele võtsid.

Nagu varasematelgi aastatel oli ka mullu töötute seas enim endisi ehitusvaldkonna töötajaid, ühtekokku 83 inimest. Neist 43 olid viimaseks ametiks märkinud majaehitaja või üldehitaja. Maalreid, tapeetijaid ja siseviimistlejaid oli 11 ning ehituse abitöölisi, ehituslihttöölisi 7.

Ehitusele järgnesid läinud aastal kaubandus ja klienditeenindus, kus Saare maakonnas oli töötuks jäänud 72 inimest. Neist 32 olid ametilt klienditeenindajad, 13 müüjad-teenindajad, 7 spetsiifiliselt klienditeenindajad kaubanduses ja 5 müüjad-kassapidajad. Vähem oli kauba esitlejaid, vahetuse vanemaid jt.

Palju oli tööta ka neid, kelle viimane töökoht oli olnud puhastusteeninduse valdkonnas – ühtekokku 52. Nende hulgas oli kõige rohkem koristajaid ja toateenijaid – 39, aga ka nt kaks kütjat, üks kojamees ja kolm kinnisvarahooldajat.

49 töötuna registreeritud inimest oli mullu märkinud oma valdkonnaks toitlustuse, majutuse või ürituste korraldamise. Neist enim oli hotelli, spaa või muude majutusasutuste vastuvõtutöötajaid ja administraatoreid, kokku 11 inimest. Töötuid kokkasid oli 10 ja köögi abitöölisi, koka-abisid, nõudepesijaid 7. Tööd ei jagunud ka viiele ettekandjale, kelnerile jt.

Taime- ja loomakasvatuse valdkonnas oli läinud aastal töötuid 30. Neist nt 6 sulased, 4 haljastajad ja loomatalitajad. Tööd ei leidunud ka nt kolmele aednikule, kahele lüpsjale. Üksikuid töötuid oli selles valdkonnas ka teistest ametitest.

Pea sama palju registreeritud töötuid oli 2015. aastal Saare maakonnas ka toiduainetööstuses – 29. Neist kõige suurema osa moodustasid endised kalafileerijad, -töötlejad, keda oli kokku 16.

Valdkondi oli veel mitmeid. Nii oli eelmisel aastal maakonnas näiteks ka kolm töötut juhiabi, neli töötut tegevjuhti, endist juhatuse esimeest või lihtsalt juhatajat, viis raamatupidajat, üheksa õpetaja-abi, neli massööri, üks kunstnik jt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 541 korda, sh täna 1)