PRIA avab kiviaia taastamise toetuse taotlusvooru

15.–19. veebruarini saab PRIA-le esitada taotlusi kiviaia taastamise toetuse saamiseks.

Eesti maaelu arengukava 2014–2020 meetme 4 “Investeeringud materiaalsesse varasse” kaudu on kiviaedade taastamiseks sel rahastusperioodil eraldatud 2,5 miljonit eurot, sellest 1,5 miljonit eelolevaks taotlusvooruks.

Toetust makstakse vaid nendes piirkondades kiviaedade taastamiseks, kus kiviaiad on traditsiooniliselt olnud. Kunagise kiviaia asukoht peab olema looduses visuaalselt tuvastatav. Aed peab asuma vähemalt 80% ulatuses hooldatud põllumajandusmaal või sellega piirnema.

Nõuded taastatavale kiviaiale – minimaalne kõrgus-laius, kivide ladumine kuivlaona, piirangud kivide juurdehankimisel jne – on samasugused, nagu olid varasemal taotlusperioodil. Nõuded ja toetuse taotlemise tingimused on täpsemalt kirjeldatud meetme määruses ja PRIA kodulehel.

Toetuse suurus on 60–90 cm kõrguse aia puhul 16 €/m ja üle 90 cm kõrge aia puhul 25 €/m ning kiviaed peab olema vähemalt 5 m pikk.

Otsused toetuste määramiseks koostab PRIA hiljemalt 7. juuniks.

Kiviaia taastamise toetuse eesmärk on traditsiooniliste kiviaedade säilimine, et suurendada maastike esteetilist väärtust, luua elupaiku ja suurendada bioloogilist mitmekesisust, säilitada maastiku ajaloolist ja kultuurilist väärtust.

Aastatel 2008–2012 määras PRIA kokku 3,96 miljonit eurot toetusi 171 kilomeetri kiviaedade taastamiseks.

PRIA

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 272 korda, sh täna 1)