Tuletornid tõid fotokonkursi võidu

AJAHAMBAD: Vivian Ainsalu.

AJAHAMBAD: Vivian Ainsalu.

 

SÕRVE: Veiko Belials.

SÕRVE: Veiko Belials.

Selgusid merekultuuriaasta esimese fotokonkursi “Meri on minu pärand ja ajalugu” parimad tööd. Esikoht läks Vivian Ainsalu fotole “Ajahambad”. Teise koha pälvis Veiko Belials tööga “Sõrve” ja kolmandaks jäi Marko Leesi fotojäädvustus “Sügisõhtu Sõrves”.

Fotokonkursile laekus 204 tööd, milles kõigis oli püütud jäädvustada merega seotud kultuuripärandit. Vivian Ainsalu fotole “Ajahambad” tõi esikoha kolm olulist aspekti. Esiteks on Harilaiu majakast tehtud pilt otse teemasse – pildi eesosas olevad vana laevavraki jäänused ja taamal seisev majakas on ehtsad merega seotud pärandi ja ajaloo sümbolid. Teiseks on piltnik valinud sobiliku ajahetke ja valguse ning kolmandaks on pilt ka tehniliselt hästi tehtud, kasutades pikka säriaega, mis on pildile juurde andnud hea lisanüansi.

Teise koha pälvinud Veiko Belialsi töö “Sõrve” eristus oma lihtsusega. Majakas on tõeline merekultuuri pärandi sümbol ning mustvalge foto puhul mängib pildi juures vaid valgus. Kõik on pildil loogiline, puhas ja ilus.

Marko Leesi “Sügisõhtu Sõrves” paistis silma hea kompositsiooniga. Samuti oli fotograaf tabanud ajaliselt õige hetke, mis tekitab emotsiooni, ja tänu merele suunduvale valgusele räägib pilt oma lugu.

Publiku lemmiku tiitel läks Inga Smirnova fotole “Saaremaa ilu”, mis kogus kõige rohkem hääli publikult.

Konkursi auhinnad antakse üle 18. märtsil toimuval meremessil.

SÜGIS­ÕHTU SÕRVES: Marko Leesi.

SÜGIS­ÕHTU SÕRVES: Marko Leesi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 552 korda, sh täna 1)