Orissaare Rocki noored Lahtis lihavõtteturniiril

Alates 2008. aastast on Orissaare Rocki korvpallipoisid osalenud lihavõtte nädalavahetusel Lahtis toimuval Easter Tournamendi korvpalliturniiril. Tänavune turniir toimus 24.–27. märtsil. Traditsioone tuleb hoida ja sel aastal osalesime kolme võistkonnaga. Kokku oli turniirile registreerunud 130 võistkonda.

Orissaare Rocki U10 poisid osalesid turniiril esmakordselt ning alagrupis saavutati kaks võitu ja saadi üks kaotus. Poolfinaalis oli Orissaare vastaseks Heinola NMKY. Võrdses mängus olid vastased siiski pisut paremad, võites mängu 30 : 24.

3.–4. koha mängus oli meie vastaseks Karkkila Urheilu, keda võitsime suhteliselt kindlalt 33 : 19. Kolmanda koha saavutanud võistkonnas mängisid Timo Tänav, Sten Sagor, Karl-Hendrik Mäeots, Tanel Kreem, Oskar Maripuu, Rasmus Olop ja Ardi Kald. Rasmus Olop oli oma vanusegrupi resultatiivseim mängija – keskmiselt 15,2 punkti mängus. Võistkonna treener on Andre Kuntsel.

U12-vanuseklassi poiste tugevamas grupis osales kuus üsnagi võrdset võistkonda. Lahti Namika 05 võistkonda võitsime 37 : 27, Lahti Namika 04 tiimiga läks kohtumine lisaajale, kus reeglite järgi mängiti esimese korvini. Vabaviskest sai 22 : 21 võidu koduvõistkond.

Järgmine vastane Karkkila Urheilu, kes seni oli vaid võite tunnistanud, meie poistele siiski vastu ei saanud. Võit tuli numbritega 34 : 28. See jäi Karkkila võistkonnale ainsaks kaotuseks.

Finaalikoha kindlustamiseks oli meil vaja võita järgmine mäng HyPo vastu. Meie poolaja edu 19 : 11 sulas teisel poolajal nagu kevadine lumi ning kaotus 34 : 29 kustutas finaalilootused. Viiendas mängus võitsime EBT võistkonda ja jõudsime 3.–4. koha kohtumisele, kus oli vastaseks tuttav HyPo. Teise poolaja keskel tundus, et peame leppima 4. kohaga, sest kaotusseis oli 23 : 13, kuid tugev tahtmine ja natuke õnne ning lõpuvile kõlades olime võitnud 30 : 29. Pronksi võitsid Kris Kruuse, Tormi Joonatan Metsla, Gregor Andreas Amelkin, Riko Robi Tamtik, Eke Rüütel, Kaur Kurg, Romet Noor ja Andrus Jõeleht. Treener Margo Rüütel.

U14-võistkond võitis alagrupi neljast kohtumisest ühe ja 7.–8. koha kohtumises tuli tunnistada Heinola NMKY 54 : 42 paremust. Positiivse poole pealt tuleb öelda, et võistkonna mängupilt muutus turniiri jooksul järjest paremaks. Võistkonnas mängisid Miko Pärn, Tõnn Kaspar Pärn, Joonatan Johanson, Kristofer Kollo, Kaur-Eric Järmut ja Martin Štolfa. Treener Mati Rüütel.