Raili Rüütel jooksis 24 tunniga üle 167 km

IDA-VIRUMAA SPORDILIIT

Ida-Virumaal Iisaku staadionil neljapäeval kell 16 alanud ja eile kell 16 lõppenud Eesti esimese 24 tunni jooksu võitis naiste arvestuses Saaremaa pikamaajooksja Raili Rüütel (keskel).

Naistest parima isikliku rekordiga starti tulnud Rüütel, kes jooksis eelmisel aastal Itaalias 124 kilomeetrit ja 884 meetrit, jõudis sedakorda ööpäevaga joosta ühtekokku 167 kilomeetrit ja 455 meetrit.

Koondarvestuses tuli Raili Rüütel Eesti esimesel ööpäevajooksul tublile neljandale kohale. Keskmine kiirus oli tal 6,98 km/h. Ühtekokku tegi ta 24 tunniga 418 staadioniringi.

Saaremaalt osalesid Iisakus võistlustel ka Raili Nõgu ja Kaarel Kööp. Esimene neist tuli koondarvestuses 16., teine 19. kohale.

Naiste arvestuses oli Raili Nõgu 7. kohal ning jõudis ööpäevaga joosta 105 kilomeetrit ja 379 meetrit ehk 263 täisringi. Kööbil, kes jooksis ööpäevajooksust vaid veidi üle kolme ja poole tunni, tuli kilomeetreid kokku 29,6 ja ringe 74. Üldse oli 24 tunni jooksul kirjas 21 osalejat, kellest tulemuse sai kirja 19.

Fotol vasakul jooksu esimene üldvõitja Aivar Luud Tallinnast, kes rühkis ööpäevaga kokku 206 km ja tegi 515 staadioniringi.