Vahase saare hea haldaja otsib uut tublit peremeest

VAHASE IDÜLL: Elektrit saab Arvi Prei majapidamises peamiselt päikesepatareidega. AARE LAINE

VAHASE IDÜLL: Elektrit saab Arvi Prei majapidamises peamiselt päikesepatareidega.
AARE LAINE

30 aastat tagasi Vahase saarele samanimelise talu ostnud endine meremees Arvi Prei on otsustanud osa saarel asuvast kinnisvarast müüki panna. Sisuliselt on pool saart müügis 500 000 euroga.

“Tuleb sünniaastat vaadata. Enam ei jõua niipalju tegutseda,” märkis 5. juunil 75-aastaseks saanud endine meremees majamüüki kommenteerides. Juubelipäeval iseloomustas Saaremaa merekultuuri seltsi asutaja

Bruno Pao staažikat seltsi liiget nii: “Mis on kõige tähtsam. Arvi edendab elu Vahase saarel, arendades seal tõelist merekultuuri. Ta on mees, kes elab merelises keskkonnas, osates seda nautida ning külalislahke saareelanikuna huvilisi võõrustada ja neile väikesaart tutvustada.”

Kas Vahase talu peremees, kes aastakümneid väikesaarel toimetanud, loobubki äkki armsast elupaigast, millesse ta oli nii kiindunud?

“Ei, mulle jääb ikka ka midagi. Õuealal, oma majas saan edasi toimetada, aga kuna hooldan ka üsna suurt maatükki linnukaitsealal, siis selle jätan kellegi teise hooleks. Poeg peab ka külalistemaja edasi,” täpsustas Arvi Prei.

Müügiks läheb 25 hektarit ja vana maja kõrvalhoonega. Niisiis saab ostja maa koos majaga. Prei usub, et leiab tööka ja saareelu armastava mehe või pere.

Eksklusiivse müügipakkumisega tegeleva Kinlux Vara OÜ maakleri Anli Alliksoon-Juursalu sõnul läks maja müüki eelmise nädala neljapäeval ja täiesti arusaadavalt ei ole nii ruttu veel suuremaid huvilisi olnud. “Kuna tegemist on nii erakordse müügiga, on selle maa ja maja ideaalne ostja ka erakordne inimene,” on maakler veendunud.

Tema sõnutsi armastab maja tulevane omanik väga suure tõenäosusega merd, vaikust ja rahu. “Kindlasti on ta töökas inimene, sest tegemist on suure maatükiga,” märkis ta. “Neid omadusi võibki lugema jääda. Aga küll aeg annab arutust!”

Müüdav maa on, nagu juba mainitud, 25,35 ha suur, kusjuures üheks piirikiviks on suuruselt teine hiidrahn. Maa piirneb mõlemast küljest merega ja krundil asuvad müügikuulutuse kohaselt ka lautrikoht ning üks Saarte Liinide halduses olev sadamakoht.

Krundil paiknev Saaremaa rehielamu tüüpi elumaja on ehitatud umbes 1921. aastal.

Hoones on 121 m² – elutuba, kaks magamistuba, köök ja laut. Saunamaja materjal leiti haakrikuna kaldalt ning saun ehitati valmis 1990. aastatel. Elektrit saab majapidamises peamiselt päikesepatareidega.

Praegune peremees on maaklerile ka sõnad peale lugenud: “Ostja peab olema ikka täitsamees või -naine!” Üks pluss on asja juures veel – kuna tegemist on ikkagi saarelise elamisega, kuulub kauba hulka ka kaater.

Kertu Kalmus, Aare Laine

http://www.city24.ee/et/kinnisvara/majade-muuk/Laane-Saare-vald-Abruka-kula/9290654

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 820 korda, sh täna 1)