Karistusest viilija tööle (2)

Eile arutati Kuressaare kohtumajas juhiloata sõitnud mehe süüasja, kes on karistusest hoidunud. Juhtimisõigus võeti talt sõiduki purjuspäi juhtimise eest, mida ta tegi katseajal.

Margus Estrat süüdistati karistuse kandmisest kõrvalehoidmises ja kohus mõistis talle karistuseks kaheksa kuud vangistust. Lisaks pöörati täitmisele ka möödunud aasta 31. mai kohtuotsusega määratud ja ärakandmata kuue kuu pikkune vangistus.

Nimelt oli Estrale määratud kriminaalkaristus joobes peaga sõitmise eest, mille eest sai ta karistuseks kuus kuud vangistust ühe aasta pikkuse katseajaga ning talt võeti ka pooleks aastaks juhiluba.

Möödunud aasta 15. novembril tabati Estra aga Kuressaares Aia tänaval autoroolist juhilubadeta. Kuna see juhtum jäi eelmise kuriteo eest määratud karistuse katseaja sisse, sai Estra liitkaristuseks ühe aasta ja kahe kuu pikkuse vangistuse, mis arvutati ümber 420-ks üldkasuliku töö tunniks. Töötunnid tuleb mehel teha kahe aasta jooksul.

Kohtus ütles süüalune, et mõistab kokkulepet ja võtab tehtu eest vastutuse: “Omaenda käki eest tuleb ikka vastutust kanda, kohut see ei huvita, miks ma nii tegin.”

Menetluskulude katteks tuleb Margus Estral välja käia 849 eurot, mis tuleb tasuda aasta jooksul osamaksetena.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 881 korda, sh täna 1)