Katrin Pautsi teoste ihaleja peab kuid raamatukogus järjekorras ootama

Muhu krimikirjaniku Katrin Pautsi mõlemad romaanid kuuluvad Saaremaa keskraamatukogus nõutumate teoste esiviisikusse.

Saare maakonna keskraamatukogu laenutusosakonnas on kõige pikem reserveeringute järjekord Mihkel Raua teosele “Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda”. Selle laenutusvõimalust ootas eilse seisuga 34 inimest. “Edetabeli” teiselt kohalt leiab aga Katrin Pautsi romaani “Politseiniku tütar”, mille laenutamiseks on end kirja pannud 24 lugejat.

Mart Sanderi kõmulise romaani “Litsid. Naiste sõda” II raamatut ootab 21 inimest ja Katrin Pautsi värskeimat romaani “Tulekandja” 16 inimest. Viiendat ja kuuendat kohta tabelis jagavad Erik Tohvri romaan “Irdabielu” ja Rene Bürklandi “Tark tee terviseni” – kummagi raamatu on reserveerinud 14 inimest.

Adena Sepa uusimat romaani “Jahikire varjud” ootab seitse lugejat. 

Kuigi raamatuid laenutatakse koju 21 päevaks, ei saa poppide teoste järjekorra pikkust kuudes pearaamatukoguhoidja Maire Rauga sõnul täpselt siiski öelda.

“Inimesed on mõistvad ning püüavad järjekorras olevad raamatud võimalikult ruttu läbi lugeda ja tagastada,” selgitas Rauk. 

Järjekorra pikkuse poolest oli üks varasematest rekordraamatutest Vahur Kersna “Ei jäta elamata”, mille järjekorras ootas Saare maakonna keskraamatukogus 2015. aasta jaanuaris 43 lugejat.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 330 korda, sh täna 1)