OLÜMPIAADID

Inglise keel
27. jaanuaril toimus Kuressaare gümnaasiumis maakonna 10.–12. klasside inglise keele olümpiaad. Osales 59 õpilast Saaremaa ühisgümnaasiumist, Orissaare gümnaasiumist ja Kuressaare gümnaasiumist.

Tulemused:
• 10. klasside esikolmik:
1.–2. Annemai Sepp (SÜG, õp Liis Ojasaar, Reet Lulla); 1.-2. Liisa Veliste (SÜG, (õp Liis Ojasaar, Reet Lulla);
3. Janely Rüdein (KG, õp Ave Jõgi).
• 11. klasside esikolmik:
1.–2. Emilia Rozenkron (SÜG, õp Marju Roberts);
1.–2. Mari Tiitson (SÜG, õp Anni Väli); 3. Karl Viik (SÜG, õp Reet Lulla).
• 12. klasside esikolmik:
1. Kristi Niit (SÜG, õp Anni Väli); 2. Anna-Maria Lest (SÜG, õp Marju Roberts); 3. Brigita Tool (KG, õp Merike Kivilo).

Saksa keel
27. jaanuaril toimus Kuressaare gümnaasiumis maakonna 10.–12. klasside saksa keele olümpiaad. Osales neli õpilast Saaremaa ühisgümnaasiumist ja Kuressaare gümnaasiumist.

Tulemused:
• Esikolmik:
1. Helina Leppik (SÜG, 12. kl, õp Erle Pulk);
2.–3. Karoliina Tammel (KG, 11. kl, õp Marika Varjas); 2.–3. Anneli Toomsalu (SÜG, 12. kl, õp Erle Pulk).

Füüsika
28. jaanuaril toimus Saaremaa ühisgümnaasiumis maakonna füüsikaolümpiaad 8.–12. klassi õpilastele, et selgitada välja parimad füüsikud, kes osalevad 15.–16. aprillil üleriigilisel füüsikaolümpiaadil Tartus.
Olümpiaadist võttis osa 28 õpilast kuuest koolist (SÜG, Kuressaare gümnaasium, Orissaare gümnaasium, Muhu PK, Kärla PK, Kuressaare Vanalinna kool).

Tulemused:
Esikolmik klassiti:
8. kl: 1. Triinu-Liis Torri (Kärla PK, õp Anne Tõru);
2. Samuel Arge (Kärla PK, õp Anne Tõru); 3. Torm Vatsfeld (SÜG, õp Arne Loorpuu); 3. Kalev Kaasik (SÜG, õp Arne Loorpuu).
9. kl: 1. Markus Kivi (SÜG, õp Arne Loorpuu);
1. Joosep Leemet (Kärla PK, õp Anne Tõru); 3. Hardi Aun (SÜG, õp Arne Loorpuu); 3. Oskar Kivi (SÜG, õp Arne Loorpuu).
10. kl: 1. Anna Maria Süld (SÜG, õp Arne Loorpuu);
2. Danel Tiitma (OG, õp Reet Väli); 3. Sander Õispuu (SÜG, õp Arne Loorpuu); 3. Kristiina Veskimeister
(SÜG, õp Arne Loorpuu).
11. kl: 1. Karl Viik (SÜG, õp Arne Loorpuu); 2. Ott Kärner (OG, õp Reet Väli); 3. Silver Spitsõn (SÜG, õp Arne Loorpuu).
12. kl: 1. Arne Ingalt (KG, õp Olle Arak).
Füüsikaolümpiaadil antakse võrdsete punktide korral kaks ühesugust kohta.

Keemia
21. jaanuaril toimus Kuressaare gümnaasiumis maakonna keemiaolümpiaad 8.–12. klassi õpilastele. Parimad keemiatundjad osalevad 31.03–1.04 üleriigilisel olümpiaadil Tartus.
Olümpiaadist võttis osa 68 õpilast kaheksast koolist (Saaremaa ühisgümnaasium, KG, Orissaare gümnaasium, Leisi KK, Kuressaare Vanalinna kool, Salme PK, Valjala PK, Lümanda PK).

Tulemused:
Esikolmik klassiti:
8. kl: 1. Janari Mölder (KG, õp Eneli Vahar); 2. Kennar Kahju (Leisi KK, õp Harald Tõru); 3. Mariliis Albert (SÜG, õp Raili Tamm).
9. kl: 1. Eliisa Täht (KG, õp Marju Kirss); 2. Feridee Sevostjanov (SÜG, õp Raili Tamm); 3. Liisa Õunpuu (SÜG, õp Raili Tamm).
10. kl: 1.–2. Karl Hendrik Tamkivi (SÜG, õp Raili Tamm); 1.–2. Janely Rüdein (KG, õp Marju Kirss);
3. Diana Alt (SÜG, õp Raili Tamm).
11. kl: 1. Karl Viik (SÜG, õp Raili Tamm); 2. Mari Tiitson (SÜG, õp Raili Tamm); 3. Brita Laht (SÜG, õp Raili Tamm).
12. kl: 1. Mari Kolk (SÜG, õp Raili Tamm); 2. Roland Kastein (SÜG, õp Raili Tamm); 3.–4. Triin Uussaar (KG, õp Marju Kirss), 3.–4. Grete Kaal (KG, õp Marju Kirss).

Meelis Kaubi,
olümpiaadide koordinaator

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 821 korda, sh täna 1)