Sareta tõmbab bussiliine koomale (5)

Bussifirma Sareta loobub alates järgmisest teisipäevast kahest pealinna liinist.

Saare maavalitsuse arendusnõunik Karl Tiitson ütles, et esimene neist liinidest (468) väljus Kuressaarest Tallinna hommikul 8.10 ja startis Tallinnast Kuressaarde tagasi kell 14. Teine liin (469) väljus aga Kuressaarest Tallinna varahommikul kell 5.35 ja Tallinnast Kuressaarde tagasi kell 17. 20. Põhjust, miks Sareta neid liine enam ei teeninda, ei osanud Tiitson öelda, kuna kaugliinide liinilubasid annab välja ja tühistab maanteeamet.

Maavalitsuseni jõudnud teabe kohaselt tühistas maanteeamet liiniload Sareta oma palvel.

Bussifirma üks omanikke Ivar Liiv tõdes, et selline oli lihtsalt nende juhatuse otsus. “Sareta on Kuressaare–Tallinna bussiliine teenindanud aastast 1997 ehk juba kakskümmend aastat,” ütles Liiv. “Iga asi vajab mingil ajahetkel ringivaatamist, nii ka meie igapäevatöö.”

Liiva kinnitusel jätkab Sareta tegutsemist, viies sisse mõningaid vajalikke muudatusi.

Tiitson lisas, et mainitud liinide väljumiskellaaegadega sarnaseid väljumisi on praegu ka teistel vedajatel.

“Kas keegi otseselt tahab nendele aegadele veel konkureerida, ei oska öelda,” sõnas arendusnõunik vastuseks küsimusele, kas tühjaks jäävatele väljumistele on asemele tulemas ehk mõni teine vedaja.

Pärast järgmist teisipäeva jääb Saretale alles veel liin 466. See väljub argipäeviti kell 16.40 Kuressaarest ja kell 10.30 Tallinnast. Lisaks sõidab mainitud liininumbrit kandev buss Tallinnast Kuressaarde laupäeviti kell 10.30 ja pühapäeviti Kuressaarest Tallinna kell 12.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 036 korda, sh täna 1)