Riigigümnaasiumi läbirääkimised on algamas (16)

Kuressaare linnapea Madis Kallas ja haridusminister Mailis Reps allkirjastasid ühiste kavatsuste kokkuleppe, mille kohaselt alustavad pooled läbirääkimisi riigigümnaasiumi asutamiseks Kuressaare linna.

Läbirääkimiste käigus selgitatakse välja õppehoone asukoht ja ehituse maht, õppekohtade vajadus, samuti kehalise kasvatuse ja spordiga tegelemise võimalused. Seejärel sõlmivad pooled üksikasjaliku kokkuleppe, milles määratletakse õppehoone asukoht, õppekohtade arv ja riigigümnaasiumi tegevuse alustamise ajakava.

Madis Kallas ütles Saarte Häälele, et linna esimene eelistus on seni olnud gümnaasiumi rajamine Vanalinna kooli. Kas hoone selleks sobib, selgub läbirääkimiste käigus.

Linnapea sõnul võivad läbirääkimised kesta ligi neli-viis kuud ja kogu tegevus käib linnavolikogu hariduskomisjoni kontrolli all. Erinevate valdkondade spetsialistid räägivad jooksvalt läbi ja kogu info läheb arutusele laiendatud koosseisuga hariduskomisjoni. Samuti antakse läbirääkimiste käigust igas kuus pikem ülevaade linnavolikogus.

Kallas toonitas ka seda, et kindlasti ei ole veel tegu otsusega riigigümnaasiumi tuleku kohta. Tema sõnul peab läbirääkimiste tulemusena sündiva lõppotsuse kinnitama ka Kuressaare linnavolikogu.

Saare maakond on viimane maakond, kus tänaseni ei ole riigigümnaasiumi rajamises kokku lepitud.

2016/2017. õppeaastal õpib Saare maakonnas statsionaarses õppes 539 gümnasisti, neist 478 Kuressaares. Loodav riigigümnaasium on mõeldud nii Kuressaare linna kui ka kogu Saare maakonna õpilastele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 925 korda, sh täna 1)