Lihavõtete tutvustamine Lümanda Karu-Kati lasteaias

11. aprillil tutvustati Lümanda Karu-Kati lasteaias lastele lihavõttepühi. Lastele tulid külla lihavõttejänes Juta ja tibu Tips.

E. Viira

Ürituse korraldasid Kuressaare ametikooli lapsehoidja eriala õppurid, kes ise arvasid ettevõtmisest järgmiselt:

“Meie mõlema jaoks oli esmakordne võimalus lastele üllatust korraldada ning loomulikult olime veidi pabinas, kuna tahtsime, et kõik õnnestuks, ja lootsime, et lastele ikka meeldib ja nad tulevad mängudega kaasa.”

“Soojenduseks tantsisime lastega “Tibutantsu”, mis on lihtne ja kaasahaarava muusikaga. Edasi viisime Mõmmikeste ja Jänkukeste rühmaga läbi kolm tegevust: munade kandmine lusikal, sulgede puhumine ja pühademunade proovivärvimine. Lisaks oli kummalgi rühmal vaja üles leida jänese ja tibu korvist kaduma läinud üllatused.”

“Rühmade vanusevahe tõttu valisime ajaliselt lühemad ja lihtsamad tegevused, et väiksemad ära ei tüdineks. Otsustasime kasutada kostüüme, et kogu sündmus mängulisem ja laste jaoks põnevam oleks.”

“Miks just maalasteaias? Kuna Karu-Kati lasteaed asub linnast umbes 30 km kaugusel, siis lasteaiaga konsulteerides saime innustust pakkuda lasteaiale üritust väljastpoolt, nii et ka lasteaia õpetajad said seekord üllatusest osa.”

“Ürituse lõpus oli tore, et lapsed tulid kallistama ja lõid patsu!”

Grete Pokk

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 97 korda, sh täna 1)