Kuressaare linnaorkester kinkis kevadise juubelikontserdi

Kuressaare linnaorkestri 20. aastapäeva kontsert kuursaalis rõõmustas nii publikut kui ka orkestrante.

KONTSERT KUURSAALIS: Pildilt paistavad (vasakult) Katarina Keerd, Aili Põllupüü, Matis Männa, Emili Gabriela De Oliveira, Tõnis Leedo, Martin Vesberg ja Siret Sui.
MAANUS MASING

“Kontsert kulges hästi meeleolukalt, orkestrandid jäid rahule ja publik samuti. Mida veel paremat tahta,” ütles orkestri juht Matis Männa Saarte Häälele. Huvi juubelikontserdi vastu oli suur, mida tõendas rahvast täis kohvikusaal.

Männa sõnul tekitas enne kontserti mõningast peavalu see, et orkestri esimene tromboon viibib välismaal. “Aga tegime seaded nii ümber, et saaks ilma esimese tromboonita hakkama,” selgitas ta ja lisas, et muusikut, kes antud koha välja mängiks, mujalt otsima ei hakatud. Nimelt on linnaorkester hoidnud kindlalt liini, et orkestri koosseisus oleks ainult Saaremaa muusikud. “Teeme väiksema koosseisuga, aga teeme omadega,” sõnas Männa ja rõhutas, et kõik kuursaali laval olnud 15 pillimängijat olid Saaremaa orkestrandid.

Linnaorkestri baasiks on läbi aastate olnud Kuressaare muusikakool. See tähendab, et orkester koosneb muusikakooli pedagoogidest ja vilistlastest ning õppinud instrumentalistidest. Lisaks on olulisel kohal ka muusikakooli õpilaste kaasamine ja juhendamine. “Ja kui tekib häid noori laulusoliste, siis soovime, et nemad saaksid ka kogemuse orkestriga,” lausus Männa.

Juubelikontserdil oli solisti rollis Kärt Männa, kes on samuti Kuressaare muusikakooli vilistlane. Muu hulgas esitas ta spetsiaalselt selleks kontserdiks kitarriõpetaja Tiit Pauluse orkestreeritud Raimond Valgre pala “On kevad tulnud taas”. Üllatusesinejana astus publiku ette Kuressaare muusikakooli löökriistade õpetaja Teet Lindam, kes esitas tuntud loo “Love and Marriage”.

Kui 20 aastat tagasi alustas Kuressaare linnaorkester marsside, valsside ja erinevate riikide hümnidega, siis praeguseks on juba aastaid esitatud ka keerukamat repertuaari. “Seetõttu olemegi saanud 20 aastat tegutseda ja koos käia – oleme üksteist motiveerinud huvitava repertuaari ja solistide kaudu,” selgitas orkestri juht. Saateorkestriks on oldud näiteks Liisi Koiksonile, Margus Vaherile, Pirjo Levandile, Maria Välile, Ivo Linnale ja mitmetele teistele kuulsatele eesti lauljatele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 62 korda, sh täna 1)