Vahva laupäev koos sõprade ja perega

Kärla lasteaia hoolekogu korraldas 15. aprillil Kärla lasteaia lastele ja nende peredele vahva pereürituse kevadises metsas. Üritus toimus Raketi puhkekeskuse väljakul ehk Karujärvel “Dejevo punkris”.


Kavas olid orienteerumine “Aardejaht”, söögipaus ja seejärel mäng “Tunne loodust”. Kella 11-ks oli väljakule kogunenud mitmeid lasteaialapsi koos peredega. Lastel oli rõõm kohata oma lasteaiasõpru vabas looduses ja kõiki valdas põnevus, mida sel päeval ette võetakse.

Lõkkeplatsil ootasid meid juba ürituse korraldajad. Elevust tekitasid lastes ka laigulistes riietes Kaitseliidu mehed, kellest üks ürituse peakorraldaja, Käbikeste rühma lapsevanem Henno Rüütel. Henno on varem ka Urvakeste rühmale ühe sellise vahva ürituse korraldanud.

Kõik osavõtjad rivistusid üksteise seljataha, moodustades mitu rühma. Igale rühmale anti orienteerumiseks aardekaart, mille järgi tuli igas punktis midagi üles leida. Polnud oluline, millisesse punkti esimesena minna, tähtis oli kõik kaardil olevad aarete punktid läbi käia.

Mida me siis nendest punktidest leidsime? Esimene aare oli meil ajalehed, siis puupilpad, tikud, grillivardad ja viimases punktis leidsime ka viinerid söögipooliseks. Kui me kõikide leitud asjadega uuesti lõkkeplatsile jõudsime, tuli leitud asjadest lõke üles teha. Lapsed olid väga põnevil ja abis koos vanematega lõket tegemas. Kui pisike lõkkehakatis juba üleval oli, küpsesid varraste otsas ka viinerid. Kes jaksas nende küpsemist oodata, sai soojemaid, kes mitte, sõi lausa külmana.

Kui kõht oli viineritest punnis ja lõkke sussutamine ära tüütas, oli ürituse korraldajatel varuks veel üks väike õpetlik ülesanne. Metsast pidi iga võistkond otsima etteantud metsaleiud – männikäbi, kuusekäbi, kadakaoks, kasetoht. Kes oli kõik need neli asja leidnud, sai lõkkeplatsil kringliga maiustada. Sooja teed olid kõik kodust kaasa võtnud.

See üritus oli vahva ja õpetlik nii lastele kui ka lapsevanematele. Koosolemine ja tegutsemine tegi rõõmu kõigile. Suur tänu Kärla lasteaia hoolekogule, hoolekogu juhile Riina Voogile, kaitseliitlasest lapsevanemale Henno Rüütlile, Anneli Mesilale ja kõigile teistele, kes toreda päeva korraldamisest osa võtsid!

Maitsvate viinerite eest aitäh Saaremaa Lihatööstusele, kes oli rõõmuga nõus meie üritust toetama.

Sellised koostegemise üritused – ja veel vabas õhus – on alati teretulnud! Aitäh korraldajatele ja osavõtjatele, et selline tore üritus teoks sai!

Triin Aksalu,
Kärla lasteaia lapsevanem

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 47 korda, sh täna 1)